Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Wyjątkowy sprzęt do kuchni w stylu retro

26.12.2021 19:16

Wyjątkowy sprzęt do kuchni w stylu retro

Moda na klimat retro na dobre zagościła w trendach aranżacji wnętrz. Co ważne, to już nie tylko stylizowane meble kuchenne retro, ale również bardzo szeroka paleta sprzętów AGD nawiązujących do minionych epok. W swoim portfolio ma je wielu producentów. Są także marki, które specjalizują się w urządzaniu kuchni retro i skupiają na tym właśnie nurcie. Czym kierować się, wybierając poszczególne urządzenia? O czym pamiętać, by we wnętrzu powstała właśnie kuchnia retro? Kuchnia w stylu retro jest na wyciągnięcie ręki!


 

1. Kuchnia retro - jaka jest?

 

2. Kuchenka retro, czyli jaka?

 

3. Lodówki w stylu retro

 

4. Drobne AGD w klimacie dawnych czasów

 

Jeśli planujesz zakup sprzętu do retro kuchni, zwróć uwagę na kompletne kolekcje, na przykład lofra.pl/lofra-dolcevita. Uwolnią cię one od konieczności kupowania osobno kuchenki, a osobno lodówki czy zmywarki, a jednocześnie zyskasz pewność, że całość będzie ze sobą spójna.

 

Kuchnia retro - jaka jest?

Co właściwie wyróżnia styl kuchni retro? Sporo informacji na ten temat znajdziesz tutaj: swiat-kobiet.pl/retro-kuchnia-jak-mozesz-osiagnac-taki-styl, jednak w tym miejscu warto przywołać kilka podstawowych wskazówek. Mówiąc najprościej, kuchnie retro to wnętrza, które nawiązują klimatem do poprzednich epok. Pomieszczenie jest pełne elegancji, ale jednocześnie domowej przytulności.

Jeśli zdecydujesz się urządzić kuchnię w stylu retro, możesz działać na dwa sposoby: albo szukasz autentycznych dawnych elementów wyposażenia, albo sięgnąć po przedmioty utrzymane w ówczesnej stylistyce. Przykładem tej drugiej opcji są właśnie sprzęty AGD w stylu vintage. Kuchnię retro wyróżnia także odpowiednia paleta barw: przede wszystkim jasne odcienie - biel, beże, pastele. Jeśli jednak lubisz ciemniejszą tonację, znajdziesz i takie wyposażenie. Sprawdź na: kreatywna.pl/styl-zycia/dom/kuchnia-retro-wyposazenie. Do omawianego stylu nawiązują meble, zwłaszcza szafki z frezowanymi frontami, licznymi przeszkleniami i metalowymi uchwytami.

 

Kuchenka retro, czyli jaka?

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kuchnię bez funkcjonalnej kuchenki. Zasada ta dotyczy również kuchni retro. Oczywiście, bardzo często już jedno urządzenie w stylu vintage nada całości namiastkę dawnych czasów, jednak warto pokusić się o konsekwencję i utrzymać jednolite wzornictwo w aranżacji kuchni.

Stylizowany sprzęt AGD dostępny jest w różnych wariantach. Kuchenka może mieć jasną lub ciemniejszą kolorystykę, w zależności od twoich preferencji. To, co będzie ją wyróżniało, to wyraziste stalowe uchwyty i pokrętła. Niektóre modele przywodzą na myśl dawne kuchnie kaflowe albo piece do wypiekania chleba, na co wskazują na przykład charakterystyczne drzwiczki piekarnika. Możesz wybrać model wolnostojący, na efektownych nóżkach, albo płytę z piekarnikiem przeznaczoną do zabudowy. O zaletach każdego z tych rozwiązań przeczytasz tutaj: jakwylaczyccookie.pl/2020/12/27/kuchnia-retro-wolnostojaca-czy-warto-sie-na-nia-zdecydowac.