Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Spotkały się Młodzieżowe Rady z Miasta Konina i Gminy Szydłowo

Konin 12.11.2021 14:12

Spotkały się Młodzieżowe Rady z Miasta Konina i Gminy Szydłowo

W ramach wymiany doświadczeń do naszego miasta na spotkanie z Młodzieżową Radą Miasta Konina przybyła Młodzieżowa Rada Gminy Szydłowa. Spotkanie potrwało kilka godzin, a rozpoczęło się w ratuszu od zapoznania się. Wśród przybyłych gości nie zabrakło wójta gminy Szydłowa Tobiasza Wiesiołka.


Młodzi dyskutowali o wsparciu samorządów w ich działalności, usprawnień dotyczących funkcjonowania młodzieżowych rad, jak i współpracy pomiędzy samymi radnymi juniorami. Dyskusjom i pytaniom nie byłoby końca, gdyby nie kolejny punkt spotkania, czyli spacer po Starówce, a przy tym odwiedzenie najstarszego liceum w mieście - I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Dyrektor placówki Elżbieta Świder z przyjemnością oprowadziła gości po nowo wyremontowanym piętrze wraz z nowoczesną artystyczną strefą chilloutu. Dalej odwiedziliśmy Restart Lab będący oazą dla młodych, pragnących zrelaksować się, odpocząć czy posilić. Wisienką na torcie był wspólny posiłek w restauracji PepeNero.

- Mamy nadzieję, że tego typu wizyty będą się powtarzać, ponieważ spotkania z innymi radnymi juniorami to prawdziwe zaplecze inspiracji do nowych działań oraz praktyczna nauka współpracy międzygminnej - podsumowała spotkanie Olga Gradecka, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Konina i jednocześnie uczennica I LO w Koninie.

Jednocześnie jest to idealna okazja, by pokazać nasze miasto oraz nasze młodzieżowe rozwiązania.

(Marcel Jóźwiak - Sekretarz Młodzieżowej Rady Miasta Konina)

Źródło i grafika: www.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)