Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 11.08.2022 r. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Ocena:

Jak działają kalkulatory ubezpieczeniowe?

07.09.2021 20:49

Jak działają kalkulatory ubezpieczeniowe?

Wybór odpowiedniej polisy to rzecz, która ma ogromne znaczenie w kontekście ochrony Twoich interesów jako kierowcy. Ubezpieczenie powinno pasować do indywidualnych potrzeb jego posiadacza i pozwalać na uniknięcie finansowych konsekwencji zdarzeń, które mogą pojawić się na drodze. Z tego tekstu dowiesz się, jak działają popularne kalkulatory ubezpieczeniowe. 


Gdzie szukać polisy na auto?

 

W tej kwestii odpowiedź od dłuższego czasu jest taka sama. Najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne i nie tylko znajdziesz w Internecie. Z pewnością pomogą ci w tym niepozorne narzędzia, jakimi są kalkulatory ubezpieczeniowe. Zaletą tego typu rozwiązania jest ogólnodostępność oraz brak kosztów za używanie. Wystarczy, że znajdziesz jeden z kalkulatorów i będziesz podążać za instrukcjami. Znajdź niezawodny kalkulator ubezpieczenia samochodu na: https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/.


1.    Podaj informacje o sobie


Wysokość składki OC jest ściśle zależna od indywidualnej sytuacji każdego kierowcy. Algorytm obliczający wysokość opłaty bierze pod uwagę informacje takie jak:
-    wiek kierowcy,
-    miejsce zamieszkania,
-    historię ubezpieczeniową,
-    stan cywilny,
-    dzietność,
-    markę i model samochodu,
-    rok produkcji,
-    pojemność silnika,
-    przebieg.


Dopiero po podaniu tych wszystkich informacji kalkulator będzie mógł rzetelnie i z dużą dozą wiarygodności oszacować koszt polisy, który będziesz musiał pokryć, decydując się na ochronę. Pamiętaj, że zatajanie niektórych informacji w celu obniżenia składki do niczego Cię nie doprowadzi, ponieważ przed zawarciem umowy i tak zostaną one zweryfikowane z Twoim dowodem osobistym. Jeśli jednak uda Ci się „oszukać” ubezpieczyciela, to jest więcej niż pewne, że w niedługim czasie zostaniesz wezwany do wyrównania w związku z podaniem nieprawdziwych danych. W ostateczności towarzystwo może nawet zerwać z Tobą umowę.


2.    Wybierz ofertę


Gdy kalkulator przeanalizuje już Twoje dane i uzyskasz dostęp do listy ofert, powinieneś wybrać tę, którą w najwyższym stopniu spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku ubezpieczenia OC kieruj się kryterium ceny i renomy danego ubezpieczyciela, ponieważ każda polisa będzie miała taki sam zakres ochrony. Jeśli jednak potrzebujesz autocasco, to sytuacja jest już nieco bardziej skomplikowana. Tutaj głównym kryterium powinno być to, co dana polisa Ci gwarantuje. AC może różnić się zakresem ochrony w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego. Wybieraj więc najbardziej rozbudowane oferty, które będą chronić Cię w największym stopniu.


3.    Opłać wybraną polisę


Następnym krokiem jest dokonanie płatności za ubezpieczenie, które wybrałeś. Większość towarzystw oferuje możliwość skorzystania z szybkich płatności, które są na koncie firmy już w ciągu 15 minut. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z płatności BLIK i jeszcze bardziej przyśpieszyć cały proces. Dostałeś darowiznę samochodu? Sprawdź aktualne przepisy: https://najtaniejuagenta.pl/darowizna-samochodu-w-rodzinie-aktualne-przepisy/


4.    Ciesz się polisą ubezpieczeniową


W momencie, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe otrzyma pieniądze, Twoja polisa zostanie uruchomiona. Wszelkie dokumenty otrzymasz drogą mailową. Szczególną uwagę zwróć na OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. To w nich znajdziesz opis gwarantowanego zakresu ochrony oraz ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności. Jest to bardzo ważne, byś zapoznał się z OWU ze względu na świadomość tego, co możesz, a czego nie możesz robić w kontekście wykupionego ubezpieczenia. 


Dlaczego warto korzystać z kalkulatorów ubezpieczeń pojazdu?


Przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Ubezpieczyciele premiują klientów, którzy zdecydowali się na zakupy online i oferują im pakiety polis OC i AC w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu możesz za jednym zamachem zaopatrzyć się w OC i AC dostosowane do tego, jakim kierowcą jesteś i jakie masz wyobrażenia o tego typu ochronie. Cały proces zakupu i realizowania płatności jest krótki i bezproblemowy. Nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności oraz posiadać szerokiej wiedzy z zakresu informatyki. System transakcyjny sam poprowadzi Cię po zakupie i podpowie na każdym kroku realizacji usługi. Nie musisz więc obawiać się, że w którymś momencie utkniesz.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)