Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 26.07.2021 r. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima

Ocena: 2
2 0

DRUGIE ŻYCIE CHOINKI PO RAZ KOLEJNY

02.02.2021 19:58

DRUGIE ŻYCIE CHOINKI PO RAZ KOLEJNY

Nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Jej widok cieszy nas jeszcze w Nowym Roku. A co później? Perspektywa drzewka pod śmietnikiem obnażonego z igieł wywołuje przykre wrażenie. Pora to zmienić! Galeria nad Jeziorem w Koninie po raz kolejny zorganizowała akcję, która dała choinkom nowe życie. Zebrane drzewka z korzeniami, które klienci przynieśli bezpośrednio do centrum handlowego, zostały przekazane pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie, a następnie zasadzone obok starszych „sióstr” świerków, jodeł czy sosen z ubiegłorocznego finału. Patronat nad akcją objął Prezydent Konina.
 


- Nie rezygnując ze świątecznej atrakcji, jaką jest choinka, możemy być bardziej ekologiczni! Jeśli zamiast ciętego drzewka wybierzemy drzewko z korzeniami wykażemy się troską o otaczające nas środowisko. Jedną z kluczowych idei, jaką kieruje się zasad funkcjonowania Galeria nad Jeziorem jest podejmowanie działań proekologicznych wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe, również i w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że cykliczność naszej akcji spowoduje, że z roku na rok zwiększać się będzie liczba mieszkańców Konina, którzy „zaproszą” do siebie na święta choinki w doniczkach – mówi Anna Frydrysiak, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria nad Jeziorem. 

 

Akcją zbierania choinek i przekazania ich służbom miejskim zajęli się pracownicy sklepu budowlanego Bricomarche. To kolejna wspólna, proekologiczna inicjatywa, w którą z tak dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem włącza się market. Warto podkreślić również fakt, że podejmowane działania wspierają lokalnych dostawców. Drzewka doniczkowe, rozdawane klientom za zakupy podczas grudniowej akcji „Fani pachnącej choinki”, pochodziły z małej plantacji w Wielkopolsce. To niezwykle istotny element współpracy marketu Bricomarche oraz Galerii nad Jeziorem.

 

- Zebrane drzewka zostały już od nas odebrane i zasadzone w przestrzeni miasta. Kolejny raz klienci wykazali troskę o otaczające ich środowisko, co bardzo nas cieszy. Mamy wielką nadzieję, że dzięki naszym cyklicznym działaniom i projektom Galerii nad Jeziorem, zwiększy się świadomość ekologiczna mieszkańców Konina. Iglaki hodowane w doniczkach mają naprawdę duże szanse zaadaptowania się do leśnych warunków – mówi właściciel Bricomarche Konin Adam Goździewski.

 

„FANI EKOIDEI” to znakomita okazja, żeby generalnie zastanowić się czy produkty, które kupujemy – nie tylko choinki – można w jakiś sposób ponownie wykorzystać. Klienci mają okazję przemyśleć, co dzieje się z produktami, które wybierają ze sklepowych półek i czy im także mogą dać „drugie życie”. Coraz popularniejsza na świecie filozofia zero waste może  przejawiać się nawet w drobnych czynnościach. Zamiast plastikowych toreb warto użyć papierowych, a torebki plastikowe zastąpić specjalnymi siatkami na owoce i warzywa, które w tej akcji rozdawała Galeria. Wystarczy naprawdę niewiele by być eko. Liczy się pierwszy krok!


Kolejna edycja już za rok!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)