Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.05.2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ocena:

Jak gadżety firmowe z własnym logo wybrać?

08.12.2020 17:15

Jak gadżety firmowe z własnym logo wybrać?

Potrzeba naprawdę sporo, aby wyróżnić się w świecie biznesu. Firmy często koncentrują się na najnowszych i najbardziej szokujących trendach marketingowych. Jakie artykuły promocyjne z logo są teraz najmodniejsze?


Uważa się, że media społecznościowe i marketing cyfrowy to jedyne słuszne „pole do walki”. Ale czy na pewno? Niekoniecznie. Okazuje się, że tradycyjne formy marketingu nadal działają, a jedną z najpewniejszych „sztuczek” jest używanie gadżetów firmowych z logo firmy.


Marketing w czasie rzeczywistym
 
Z gadżetami reklamowymi jest jak z wszystkim: zmienia się moda, zmieniają się zainteresowania i potrzeby, więc trzeba reagować na te zmiany i dostosowywać asortyment do zapotrzebowania klientów. Wiadomo, że budżet odgrywa kluczową rolę, jednak rośnie świadomość, że trzeba trafić w coraz to bardziej wyszukane gusta odbiorców z wielu stron zalewanych tandetą. W branży gadżetów marketingowych obserwuje się pewne novum: stara się podarować odbiorcom już nie jakikolwiek gadżet firmowy, który będzie tani i będzie miał logo firmy, ale coś, co wywrze na nich pozytywne emocje i sprawi, że firma zapisze się w ich umysłach jako ta, która wsłuchuje się w potrzeby i na nie reaguje.

 
Zanim wybierzesz gadżety reklamowe

Stojąc przed wyborem gadżetów reklamowych, trzeba w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytania „komu je wręczę” i „w jakich okolicznościach”? By sprostać oczekiwaniom, trzeba zebrać jak najwięcej informacji o grupie docelowej: czy to kobieta, czy mężczyzna? Jaki jest wiek, zainteresowania, zawód? Nie bez znaczenia jest także miejsce obdarowania: na imprezach masowych i targach liczy się poręczność - uczestnicy takich wydarzeń spacerują, zatrzymując się tu i tam, by zamienić słowo. Muszą mieć wolną rękę, by w każdej chwili wyciągnąć ją po wizytówkę.


Jakie artykuły promocyjne na imprezy masowe?


Na wydarzeniach masowych (eventach, koncertach, imprezach sportowych, targach i konferencjach) gadżety firmowe z nadrukiem powinny być poręczne, drobne i mieszczące się do kieszeni lub ręki. Nie bez znaczenia pozostaje też cena: muszą wszak wystarczyć dla dużej grupy odbiorców. Gadżety promocyjne z logo firmy powinny odwoływać się do tematyki wydarzenia, na jakim się pojawiły. Na imprezach sportowych mogą to być czapeczki, frotki dla biegaczy, opaski fullprint, itp. Świetnie spisują się oczywiste długopisy i notesy firmowe, które co rusz przydają się do poczynienia szybkich notatek. Ponieważ na wydarzeniach masowych większość uczestników spodziewa się zebrania pokaźnej ilości gadżetów, wszelkie próby zwrócenia na siebie uwagi w nieoczywisty sposób i wyróżnienia się na tle konkurencji na pewno zostaną docenione. Klient nie zapamięta marki dlatego, że długopis jest żółty, jak jej logo, a dlatego, że jest zadowolony z prezentu, bo jest użyteczny i otrzymał go w przyjemnych lub zaskakujących okolicznościach.


Jaki gadżet premium wybrać?

Inne potrzeby niosą uroczystości (jubileusze, święta, uroczystości okolicznościowe, podziękowania). Funkcją upominku nie będzie już zwrócenie na siebie uwagi, a budowanie i podtrzymywanie dobrych relacji z klientem. Sam fakt obdarowywania osoby z takiej okazji ma nieść ze sobą głębszy przekaz: klient ma poczuć się ważny, doceniony, rozpieszczony. Upominki firmowe z tych okazji powinny być estetyczne, wysokiej jakości, a logo subtelne i niekrzykliwe. Sprawdzą się w tej roli portfele, metalowe długopisy lub zestawy z grawerowanym logo, alkohole, wysokiej jakości kalendarze z tłoczeniem, wyroby skórzane, także personalizowane produkty spożywcze, gadżety reklamowe oferuje w OpenGift.


W gadżetach marketingowych liczy się coś więcej


Upominki reklamowe powinny na stałe stworzyć więź odbiorcy z marką. Nie muszą „krzyczeć” rzucającym się w oczy logo. Pewne jest, że jeśli podarunek go zaskoczy, urzeknie funkcjonalnością i jakością, zostawi go dla siebie na dłużej. Nawet samo opakowanie, odręcznie napisany list, nieoczywiste okoliczności - wszystko to ma znaczenie. Tylko to zbuduje silną i trwałą relację z konsumentem i sprawi, że nie będzie on szukał produktów lub usług u konkurencji.

 

Głośnik bluetooth z logo firmyGadżety reklamowe premium na wyjątkowe okazje
Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)