Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.05.2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ocena:

Tańsze OC dla kierowców z Konina

11.11.2020 11:19

Tańsze OC dla kierowców z Konina

Mimo że ceny OC w Koninie nie należą do najwyższych w Polsce, to i tak dla wielu kierowców kupno obowiązkowej polisy jest poważnym wydatkiem. Czy da się jakoś obniżyć jego wysokość? Okazuje się, że tak, jednak trzeba wiedzieć, jak to zrobić legalnie i bezpiecznie. Sposoby na tańsze OC poznasz dzięki lekturze tego artykułu.


Znajdź najtańszą ofertę


Chcesz płacić mniej za OC? W takim razie znajdź najtańszą ofertę na rynku. W jaki sposób? Poprzez wyliczenie składki w wielu firmach, tak aby wiedzieć, w której z nich dostępne jest najatrakcyjniejsze cenowo ubezpieczenie. Aby zestawić ze sobą dostępne na rynku oferty, możesz skorzystać z usług agentów i multiagencji ubezpieczeniowych lub internetowych porównywarek.


W Koninie działa wielu agentów i agencji wyspecjalizowanych w pośrednictwie w sprzedaży OC i innych polis komunikacyjnych. Dysponują oni wieloma ubezpieczeniami różnych towarzystw i profesjonalnymi kalkulatorami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu w krótkim czasie mogą wyliczyć składkę w różnych firmach. Identycznie działające kalkulatory są też dostępne za darmo w Internecie, czego przykładem jest serwis kalkulator-oc-ac.auto.pl

 


Nie rozkładaj polisy na raty


Niektóre towarzystwa oferują możliwość rozbicia płatności na więcej niż jedną ratę. Pozornie może się to wydawać atrakcyjne, jednak nie ma nic za darmo i za rozłożenie składki na kilka transz trzeba dodatkowo zapłacić. Różnica w cenie wynosi przeważnie 10-30% , dlatego jeśli nie chcesz przepłacać, zrezygnuj z rat i ureguluj całość składki od razu po wykupieniu ubezpieczenia.

 


Dodaj drugiego właściciela w dowodzie rejestracyjnym


To rozwiązanie jest skierowane do kierowców narażonych na wysokie składki OC, a więc przede wszystkim do osób młodych i tych, które niedawno uzyskały uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi po drogach publicznych. Aby obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia, warto formalnie ustanowić drugim właścicielem kierowcę, który dysponuje dużymi, a najlepiej maksymalnymi zniżkami za bezszkodową jazdę. Tym samym cena OC może spaść nawet o 50% w porównaniu z kwotą, jaką przyszłoby zapłacić młodemu lub niedoświadczonemu kierowcy, gdyby wykupywał polisę wyłącznie na siebie.

 


Kup auto tanie w ubezpieczeniu


Jeżeli stoisz przed wyborem auta, uwzględnij nie tylko jego parametry i stan techniczny, ale również potencjalny koszt ubezpieczenia. W tym kontekście kluczowa jest pojemność silnika, która po przekroczeniu 2,0 l przekłada się na wyraźnie droższe OC. Jeśli więc nie chcesz płacić dużych sum za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej, zdecyduj się na auto z niewielkim silnikiem.

 


Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę


O ile wszystkie powyżej opisane sposoby na niższą składkę ubezpieczeniową można zastosować od ręki, o tyle ten wymaga cierpliwości i czasu. Wynika to z faktu, że zniżki za bezszkodową jazdę są przyznawane co roku, najczęściej w wysokości 10 punktów procentowych za każde 12 miesięcy bez szkody na koncie. Łatwo więc obliczyć, że na wypracowanie zniżek w pełnej wysokości 60% potrzeba kilku lat.

 


Samo OC to mało


Pamiętaj, że OC to wyłącznie podstawowe ubezpieczenie, z którego odszkodowanie jest wypłacane nie Tobie, ale osobom poszkodowanym w spowodowanym przez Ciebie zdarzeniu drogowym. Aby zapewnić sobie możliwość uzyskania odszkodowania za szkody powstałe również w wyniku Twoich błędów lub na skutek czynników zewnętrznych, dobierz do OC dodatkowe ubezpieczenia. Więcej informacji na temat dostępnych na rynku polis komunikacyjnych znajdziesz pod adresem http://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-komunikacyjne


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)