Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 30.10.2020 r. Imieniny: Edmunda, Klaudiusza

Ocena:

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski zakażony koronawiru

28.09.2020 21:50

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski zakażony koronawiru

Zakażeni mają być także członkowie rodziny byłego ministra zdrowia.


O sprawie poinformowali dziennikarze Onetu. Testy potwierdziły koronawirusa u byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Z nieoficjalnych informacji dziennikarzy wynika, że Szumowski nie został zakażony w trakcie swoich wakacji w Hiszpanii. Dziennikarze twierdzą, że potwierdzili  informację w kilku niezależnych źródłach. 

 

Były minister zdrowia miał wykonać testy po powrocie do kraju - były one negatywnie. Szumowski miał zakazić się koronawirusem w Polsce. 

 

Wśród zakażonych ma być też kilka osób z rodziny Łukasza Szumowskiego. 

 

Do sprawy nie chciał odnieść się dzisiaj rzecznik Ministerstwa Zdrowia - Szumowski jest osobą prywatną, proszę pytania kierować do niego - wskazał Wojciech Andrusiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w ośmiu kolejnych szkołach w regionie

 

Do tej pory w Polsce potwierdzono 88 636 przypadków zakażeń - w tym 2 447 osób zmarło. Obecnie w Polsce zajętych jest 2 tys. 305 łóżek, 130 osób przebywa pod respiratorem. 

 

W tej chwili w kraju 136 128 osób przebywa na kwarantannie a 16 647 pod nadzorem epidemiologicznym. W kraju wyzdrowiało 68 420 osób. 

 

AKTUALIZACJA

 

Informacje potwierdził radiu RMF FM sam Łukasz Szumowski. Były minister zdrowia przyznał, że nie wie, gdzie mógł się zakazić. Dodał, że kilka osób z jego rodziny jest również ma pozytywne testy na koronawirusa, ale nie wszyscy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)