Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Edukacja zielonej przedsiębiorczości w Koninie

04.06.2020 23:15

Edukacja zielonej przedsiębiorczości w Koninie

W naszym mieście rozpoczął się dwuletni projekt „Przedsiębiorcza młodzież dla Zielonej Europy”, którego głównym celem jest opracowanie innowacyjnego modelu nauczania młodych ludzi, aby stali się przedsiębiorcami w dziedzinie przyjaznej środowisku.


To międzynarodowy projekt realizowany jest z funduszy norweskich Programu Edukacja – Komponent III Partnerstwa instytucjonalne na rzecz poprawy jakości i dopasowania kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz kształcenia ustawicznego, współfinansowany z środków EOG.

 

Partnerem ze strony Miasta Konin jest Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie. Pozostali partnerzy to Fundacja Ad Meritum, Zespół Szkół nr 3 w Kielcach, Uniwersytet Łódzki, NORTH Consulting z Islandii oraz New School z Norwegii.

 

Rozwój zielonej przedsiębiorczości oraz kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży jest ważnym aspektem Strategii Rozwoju Konina i realizowania wizji Konina Zielonego Miasta Energii.

 

Młodzież w ramach projektu pozna dobre praktyki biznesowe z zakresu zielonej przedsiębiorczości, tzn. działalności firm, które ograniczają zużycie zasobów odnawialnych do granic ich odtwarzania, zużywają zasoby nieodnawialne w skali umożliwiającej ich stopniowe zastępowanie, eliminują z procesów gospodarczych substancje niebezpieczne, zmniejszają emisję zanieczyszczeń, odtwarzają i chronią różnorodność biologiczną na poziomie lokalnym i narodowym. Młodzi ludzie dowiedzą się, w jaki sposób te rozwiązania przynoszą firmom wymierne korzyści finansowe, a także te niepoliczalne - w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Uczniowie będą też brać udział w tworzeniu całościowej koncepcji nauczania w zakresie „zielonej przedsiębiorczości” na poziomie szkoły średniej, a następnie szkoły wyższej. Szkoły otrzymają gotowe narzędzia do wykorzystania w programach edukacyjnych dotyczących przedsiębiorczości i ochrony środowiska.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)