Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: 1
1 0

Koniński Dzień Nauki i Techniki

25.10.2019 14:22

Koniński Dzień Nauki i Techniki

Pod honorowym patronatem prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w gościnnych progach auli PWSZ przy ul. Przyjaźni w piątek (25 października) odbył się Koniński Dzień Nauki i Techniki. Zorganizowali go konińska NOT oraz Przegląd Koniński.


Kilkadziesiąt firm i instytucji oraz Centrum Nauki Kopernik prezentowało swoje rozwiązania techniczne i oferty. Spotkanie otworzyli oficjalnie Elżbieta Streker-Dembińska - honorowa prezes konińskiego NOT oraz redaktor naczelny PK Stanisław Piguła.

 

Zastępca prezydenta Konina Witold Nowak nie krył satysfakcji z pojawienia się w jednym miejscu sporej oferty konińskich przedsiębiorstw i instytucji. Życzył wystawcom by przełożyło się to zarówno na rozwój ich firm jak i miasta oraz regionu.

 

W auli PWSZ były zarówno technologie produkcyjne oraz ich efekty, jak i roboty. Oblegane były stoiska policji i strażaków. Przed wejściem do auli firma samochodowa prezentowała przekrój auta. Przedstawiciele CN Kopernik prezentowali ciekawe pokazy.

 

Imprezę odwiedzali nie tylko studenci PWSZ i uczniowie konińskich szkól. Pojawili się także przedstawiciele różnych branż szukający możliwości współpracy i rozwoju własnego biznesu.

Koniński Dzień Nauki i Techniki
Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)