Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 14.07.2020 r. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Ocena:

KONIŃSCY HARCERZE SPOTKAJĄ SIĘ „NA BURSZTYNOWYM SZLAKU”. W TRADYCYJNYM ZŁAZIE WEŹMIE UDZIAŁ PRAWIE 400 OSÓB

18.10.2019 14:38

KONIŃSCY HARCERZE SPOTKAJĄ SIĘ „NA BURSZTYNOWYM SZLAKU”. W TRADYCYJNYM ZŁAZIE WEŹMIE UDZIAŁ PRAWIE 400 OSÓB

Blisko czterystu harcerzy i harcerek zamelduje się dziś w konińskiej szkole podstawowej nr 4, która będzie bazą XXII Złazu „Na Bursztynowym Szlaku”. To tradycyjne wydarzenie będące oficjalną inauguracją każdego kolejnego roku harcerskiego w Hufcu ZHP Konin.


Złaz „Na Bursztynowym Szlaku” 2019 rozpocznie się dziś o godz. 18.00 apelem Hufca. Po nim harcerze i zuchy wezmą udział w Wieczorze Bohatera Hufca. – Naszym bohaterem są Szare Szeregi. Jak wiemy, całkiem niedawno minęła osiemdziesiąta rocznica powstania Szarych Szeregów. Planujemy kominek, którego celem będzie przypomnienie naszym podopiecznym dziejów Związku Harcerstwa Polskiego po przejściu do podziemia w 1939 roku. Oczywiście będzie to też okazja do uczczenia tej okrągłej rocznicy – mówi harcmistrzyni Justyna Hyża-Chmielewska, komendantka tegorocznego Złazu „Na Bursztynowym Szlaku”. Zdecydowana większość sobotnich atrakcji zlotu będzie poza szkołą. – W sobotę pojawimy się bardzo licznie na ulicach Konina. Rano będzie gra poświęcona bohaterowi hufca, która zakończy się w Konińskim Domu Kultury. Tam uczestnicy złazu zasiądą przed wielkim ekranem, aby obejrzeć bajkę. Projekcja nie będzie nawiązywała do tematyki gry. Ma być taką małą nagrodą za aktywną pracę druhen i druhów w poprzednim roku harcerskim – dodaje Hyża-Chmielewska. Na sobotnie popołudnie zaplanowano zajęcia w grupach wiekowych. W ZHP obowiązuje obecnie podział (w kolejności od najmłodszej do najstarszej grupy) na zuchy, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Złaz zakończy się w sobotę wieczorem.

 

Przy tej okazji konińscy harcerze zapraszają wszystkich chętnych do wstąpienia w swe szeregi – Przyjść na swą pierwszą zbiórkę można w każdym momencie roku szkolnego. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego hufca. Tam można znaleźć dane kontaktowe do osoby, która prowadzi gromadę zuchową bądź drużynę harcerską blisko naszego miejsca zamieszkania. Taką informację można też uzyskać dzwoniąc do komendy hufca. Większość drużyn i gromad działa przy szkołach naszego miasta i powiatów konińskiego oraz słupeckiego – tłumaczy Justyna Hyża-Chmielewska.

 

fot. uczestniczki ubiegłorocznego, XXI „Złazu Na Bursztynowym Szlaku”

Druh szeregowy Data: 19.10.2019 16:10 ID:11816
Historia powojennego harcerstwa w w Koninie: Hufcowy Druh Studziński, Drużynowy w Liceum Ogólnokształcącym : Druh Zakrzewski

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: