Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.12.2018 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena:

W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (3) - Ślesin

Ślesin 06.12.2018 11:16 (12 dni temu)

W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (3) - Ślesin

Kolejnym etapem naszych „poszukiwań” jest Ślesin.


Kościół Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie zabudowany został w roku 1907- 1910. Zajął on miejsce starszego obiektu, który zajmował te tereny. Gotycka budowla pochodząca z roku 1604 ustąpiła miejsce znacznie okazalszej, która to zajmuje istotną część ulicy Kościelnej w Ślesinie. Kościół Św. Mikołaja Biskupa i Dobrego pasterza konsekrowany został bezpośrednio po ukończeniu budowy w roku 1910. Ta neogotycka świątynia pochodząca z początków XX wieku do dziś góruje nad okolicą, zachwyca przyjezdnych i jest miejscem wyjątkowym dla okolicznych mieszkańców.

W kościele znajduje się zabytkowa kropielnica a także obraz Św. Mikołaja z XVIII wieku, który zachował się z poprzedniego kościoła.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Stan wojenny w miniaturze Dawno temu w ... Witkowie Dawno temu w ... Tuliszkowie W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (3) - Ślesin W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (5) - Warta Dawno temu w ... Tuliszkowie W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (4) - Miłkowice W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (1) - Brudzew Dawno temu w ... Tuliszkowie W posukiwaniu Świętego Mikołaja (2) Witkowo