Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Rocznicowy Turek

Turek 06.11.2018 11:57

Rocznicowy Turek

Jeszcze tylko kilka godzin i zamykamy zapisy !!! ZapraszaMY


Zapraszamy mieszkańców Turku do udziału w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

W niedzielę, 11 listopada 2018 r., ok. godz. 10.45 złożone zostaną kwiaty przy tablicy na budynku poczty (ul. Kaliska), poświęconej zastrzelonemu równo 100 lat temu Stanisławowi Kączkowskiemu, nauczycielowi fizyki w Progimnazjum Męskim w Turku, twórczy konspiracyjnych oddziałów harcerskich. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny, na stulecie niepodległości, rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Następnie uczestnicy wydarzeń przejdą do parku miejskiego im. Żerminy Składkowskiej. Będzie im towarzyszyła specjalnie na tę okazję szyta 100-metrowa flaga, niesiona przez wolontariuszy z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych w Turku. W trakcie oficjalnej manifestacji patriotycznej przemówienie wygłosi burmistrz Romuald Antosik. Specjalny, patriotyczny program artystyczny zaprezentują uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.
W dalszej części nasze Miasto włączy się do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu”. To jedyna w swoim rodzaju możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Grać będzie Orkiestra Dęta OSP Turek, a śpiewać będziemy wszystkie zwrotki hymnu.
Ostatnim punktem oficjalnych uroczystości w parku będzie złożenie


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zima w Koninie - Skarpa koło amfiteatru , lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Ulica Torowa , lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Lodowiska ( i za darmo !) Zima w Koninie - Starostwo,most i cerkiew w śniegu - Zima w Koninie - Zatorze, pierwsze bloki - lata osiemdziesiate Zima w Koninie - Domek Parkowego - Lata Sześćdziesiate Zima w Koninie - Wał Tarejwy - Lata pięćdziesiąte Zima w Koninie - Ulica Kościelna - lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Synagoga przy Placu Zamkowym Dawno temu w ... Uniejowie