Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Wspomnienie zmarłych strażaków

Turek 02.11.2018 08:25

Wspomnienie zmarłych strażaków

Jak w latach ubiegłych Dzień Wszystkich Świętych jest okazją do zapalenia zniczy i wspomnienia tych strażaków, którzy pracowali przed nami i przed nami odeszli. Tradycyjnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Turku oraz Koła Emerytów PSP w Turku odwiedzili cmentarze na terenie powiatu tureckiego oraz w Kaliszu i Koninie, gdzie spoczywają strażacy, pracujący kiedyś w Komendzie Rejonowej a później Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. Razem z Prezesem Koła Andrzejem Russkiem znicze w tym roku zapalali m.in. Komendant Powiatowy PSP w Turku kpt.Piotr Pietrucha oraz p.o. Zastępca Komendanta mł.bryg.Arkadiusz Janaszkiewicz.


Tradycyjnie z okazji uroczystości Wszystkich Świętych zostanie odprawiona Mszy za zmarłych strażaków. W tym roku po raz jedenasty  Kapelan Powiatowy Strażaków ks.Antoni Janicki odprawi Mszę żałobną za zmarłych strażaków z terenu powiatu tureckiego. Msza odbędzie się w niedzielę 18 listopada o godzinie 11.30 w kościele parafialnym w Tokarach gm. Kawęczyn. Na Mszę za zmarłych strażaków w imieniu Księdza Kapelana wszystkich serdecznie zapraszamy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zima w Koninie - Skarpa koło amfiteatru , lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Ulica Torowa , lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Lodowiska ( i za darmo !) Zima w Koninie - Starostwo,most i cerkiew w śniegu - Zima w Koninie - Zatorze, pierwsze bloki - lata osiemdziesiate Zima w Koninie - Domek Parkowego - Lata Sześćdziesiate Zima w Koninie - Wał Tarejwy - Lata pięćdziesiąte Zima w Koninie - Ulica Kościelna - lata siedemdziesiąte Zima w Koninie - Synagoga przy Placu Zamkowym Dawno temu w ... Uniejowie