Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 19.12.2018 r. Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Ocena:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę

Konin, Słupca, Koło,Turek 12.07.2018 08:57

Piesza Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę

 

„JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM” – to hasło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Włocławskie na Jasną Górę w roku 2018. Od drugiej połowy lipca rozpoczną sie zapisy pątników chcących wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Pątnicy wyruszają z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw.


Pielgrzymi przybywają do Sanktuarium Narodu Polskiego na Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza grupa z Włocławka wyruszy na pątniczy szlak 6 sierpnia br., kolejna z Konina 7 sierpnia br., z Turku 8 sierpnia br. i z Dzierżaw 9 sierpnia br. Do Częstochowy dotrą w dniu 13 sierpnia br., by w godzinie miłosierdzia Bożego modlić się przed obrazem Matki Bożej, Królowej Polski.
           
W tym roku pielgrzymi w sposób szczególny - przez swą obecność, modlitwę, pokutę oraz umartwienie - włączą się w wielkie dziękczynienie naszego narodu za dar niepodległości. W czasie wspólnej drogi pochylą się nad znaczeniem i sensem ludzkiej wolności, patrząc nań również jako na zadanie - zarówno duchowe jak i patriotyczne. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości będziemy zawierzali Matce Bożej naszą Ojczyznę, szczególnie wszystkie trudne sprawy dnia dzisiejszego.
 
Pielgrzymka to doświadczenie wiary, czas nawrócenia, szansa spotkania Pana Jezusa i Jego Matki w głęboko przeżytych sakramentach. To okazja przerwania marazmu w  życiu duchowym. Hasło pielgrzymki „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” wyznacza nam cel jaki postaramy się wspólnie osiągnąć. By uczestniczyć w tych szczególnych rekolekcjach trzeba uczynić odważny krok i zapisać się na pielgrzymkę. Wszyscy chętni, proszeni są o kotntakt z parafią z której wyruszą poszczególne grupy pielgrzymkowe, tam będzie można otrzymać wszelkie informacje związane z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Włocławskiej.
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Stan wojenny w miniaturze Dawno temu w ... Witkowie Dawno temu w ... Tuliszkowie W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (3) - Ślesin Dawno temu w ... Tuliszkowie W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (5) - Warta W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (4) - Miłkowice W poszukiwaniu Świętego Mikołaja (1) - Brudzew Dawno temu w ... Tuliszkowie W posukiwaniu Świętego Mikołaja (2) Witkowo