Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.06.2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lipnie

Konin 05.03.2018 07:56

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Lipnie

Ekstremalna Droga Krzyżowa to wspaniała propozycja na Wielki Post, aby jeszcze mocniej złączyć swój trud z cierpieniem Jezusa Chrystusa. „Musi być ciężko, pod górę i musi boleć wtedy zaczyna się modlitwa”, mówi ks. Jacek Stryczek, twórca EDK.


W tym roku organizujemy już po raz drugi w rejonie lipnowskim Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lipna i okolic do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które będzie miało miejsce 16 marca 2018 r. Rozpoczniemy je Mszą św. w kościele bł. Michała Kozala o godz. 18.00, a po niej wyruszymy na trasę EDK.
 
W tym roku proponujemy do wyboru dwie trasy: św. Antoniego (20 km) oraz Niebieską - Droga Maryi - (43 km).
 
Trasa św. Antoniego (znana z ubiegłego roku pod inną nazwą) wiedzie z kościoła bł. M. Kozala przez motokros, Trzebiegoszcz, Jankowo, Maliszewo, Biskupin i bulwarem do kościoła WNMP w Lipnie.
 
Droga Maryi (wyrusza jak powyższa): z kościoła bł. M. Kozala przez ul. Różyckiego do ul. Dolnej, Wierzbick, Józefkowo, Skępe (do Klasztoru MB Skępskiej), dalej: Jarczewo, Chodorążek, Chlebowo, Wolęcin, do Kaplicy w Konotopiu, a następnie przez Złotopole, ul. Wyszyńskiego, bulwarem do kościoła WNMP.
 
Rejestracji uczestników prosimy dokonywać na: www.edk.org.pl.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Lata trzydzieste - Cukier krzepi Dawno temu w Chylinie Dawno temu w Powidzu ...