Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Turek: Zakończenie tygodnia ekumenicznego w diecezji włocławskiej

Turek 26.01.2018 09:00

Turek: Zakończenie tygodnia ekumenicznego w diecezji włocławskiej

Święto Nawrócenia św. Pawła, przypadające w Kościele katolickim 25 stycznia, kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zwieńczeniem tych obchodów w diecezji włocławskiej była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Włocławskiego w parafii św. Barbary w Turku.


W ostatnim tegorocznym nabożeństwie ekumenicznym, wraz z ks. bp. Wiesławem Meringiem, uczestniczyli: ks. bp. Stanisław Gębicki, prezbiterzy oraz wierni tureckich parafii. Wszystkich powitał ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz miejscowej parafii, zachęcając wszystkich do usilnej modlitwy, aby słowa Zbawiciela z Wieczernika: „Ojcze, spraw, aby wszyscy stanowili jedno”, mogły stać się rzeczywistością.

Przed błogosławieństwem bp Mering dokonał krótkiego podsumowania tygodnia ekumenicznego. Wyraził wdzięczność wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg ekumenicznych spotkań w diecezji włocławskiej, przede wszystkim ks. prał. Grzegorzowi Karolakowi, diecezjalnemu referentowi ekumenizmu, za jego wieloletni trud i zaangażowanie w dzieło ekumenizmu w naszej diecezji, ks. prał. Dariuszowi Kalińskiemu, który prawie każdego dnia głosił homilie, komentując przeznaczone na dany dzień słowo Boże oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jak najlepszego przeżycia tych wyjątkowych dni. Nawiązując zaś do przeżywanego w ostatnim dniu tygodnia ekumenicznego święta Nawrócenia św. Pawła, podkreślił jego znaczenie w podążaniu za Jezusem, świadczenia o Nim i budowaniu jedności.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Obchody 157. rocznicy bitwy pod Cieplinami