Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Sądowy zakaz dla nietrzeźwego kierowcy

Golina 17.03.2023 21:38

Sądowy zakaz dla nietrzeźwego kierowcy

Policjanci z Goliny zatrzymali forda, którego kierowca był pijany. Okazało się też, że posiada sądowy zakaz kierowania autem. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,2 promile alkoholu w organizmie.

Do sytuacji doszło kilkanaście minut przed godziną 20:00 we wtorek, 14 marca 2023 roku. Powodem, dla jakiego policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, była jazda od prawej do lewej strony jezdni. 40-letni mieszkaniec powiatu konińskiego początkowo jakby udawał, że nie widzi umundurowanych funkcjonariuszy, ale nie zdecydował się na ucieczkę.

Policjanci sprawdzili przeszłość kierowcy i szybko okazało się, że wyrokiem sądu nie może on już kierować pojazdami mechanicznymi. Poza tym nie kierował też na trzeźwo. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie nieco ponad 2,2 promile alkoholu. 40-latek trafił na komisariat w Golinie, gdzie jego stan trzeźwości został ponownie zbadany. Po wszystkim mężczyzna został zwolniony do domu.

Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Grozi za to do pięciu lat więzienia.

Źródło: www.konin.policja.gov.pl

Fotografia: www.alkopatrol.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)