Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 28.09.2023 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Synoptyczna prognoza pogody na weekend od 13 do 15.01.2023 roku

Polska, Wielkopolska, Konin 13.01.2023 22:55

Synoptyczna prognoza pogody na weekend od 13 do 15.01.2023 roku

W najbliższy weekend przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, wysoko w górach śniegu; jedynie przejściowo w sobotę więcej przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza na południowym zachodzie. Będzie wietrznie; prędkość wiatru wzrośnie w całym kraju, zwłaszcza w niedzielę, wtedy lokalnie porywy wiatru mogą osiągać do 80 km/h. Pomimo dużego zachmurzenia i silnego wiatru będzie ciepło, na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 10°C.PIĄTEK (13 stycznia)

Sytuacja baryczna

Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Północnego, który wraz z układem frontów atmosferycznych przemieszczać się będzie na wschód. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

SOBOTA (14 stycznia)

Sytuacja baryczna

Polska będzie pod wpływem układu niżowego znad Skandynawii i Bałtyku, jedynie na południowym zachodzie przejściowo zaznaczy się wpływ słabego klina wyżowego znad Europy Południowej. Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

NIEDZIELA (15 stycznia)

Sytuacja baryczna

Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa wielkopolskiego

Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)