Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 05.03.2024 r. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ocena:

Choć właściwa przebudowa dworca się jeszcze nie zaczęła, żarty się skończyły. Jak teraz się przemieszczać wokół terenu budowy?

Konin 09.07.2022 21:18

Choć właściwa przebudowa dworca się jeszcze nie zaczęła, żarty się skończyły. Jak teraz się przemieszczać wokół terenu budowy?

27 czerwca 2022 roku rozpoczęły się już pierwsze prace związane z budową nowego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowego. Z dnia na dzień widać już pewne ich efekty. Po terenie budowy nie wolno jednak chodzić w sposób dowolny. Oczywiste? Oczywiste. Przypominają o tym - ustawiane systematycznie w nowych miejscach. Trzeba coraz bardziej uważać...

W dniu wczorajszym lekko się zdziwiłem, kiedy - wyjeżdżając z tunelu w okolicach peronów przy pomocy windy - zorientowałem się, że nie mogę już skręcić w lewo. Na drodze stanęło mi ogrodzenie, które ustawili pracujący przy przebudowie dworca pracownicy.

Miałem więc wybór - mogłem cofnąć się do windy, zjechać na dół i wrócić na ulicę Chopina znajdującą się po drugiej stronie tunelu pochylnią, co znacznie wydłużyłoby mi drogę do celu, albo też spróbować jednak podążyć naprzód po dosyć ciężkiej do pokonania dla osób z ograniczoną mobilnością drodze. Postanowiłem wybrać drugą opcję i... chyba rzadko - o ile w ogóle - będę się decydował na takie rozwiązanie. 

Nie zamierzam jednak zbytnio narzekać. Po pierwsze dlatego, że z tego typu utrudnieniami (jak to na budowie) trzeba się było jednak liczyć. Prace (póki co - rozbiórkowe) idą w całkiem niezłym tempie i szybko trzeba się dostosowywać do zmian w bliższym i nieco dalszym otoczeniu dworca.

W poniższej galerii chcę pokazać tylko jedną z alternatywnych tras, którymi można się przemieścić z okolic przebudowywanego dworca na osiedle "Zatorze". Speecjalnie przemierzyłem ją dookoła, żeby nasi Czytelnicy (także ci, którzy do naszego miasta przybywają, bo stali mieszkańcy pewnie mają już mocno ułatwione zadanie) mogli się zorientować, w jaki sposób dosyć szybko i bez większych trudności pokonać ten dystans w każdym w wariantów. Na fotografiach pokazuję również - z pewnego oddalenia - pozostałe warianty, którymi można podążać.

Wyruszam z osiedla "Zatorze" - spod dawnego hotelu "Sonata" - wzdłuż ulicy Chopina, przemieszczając się obok pasażu handlowo-usługowego "Fryderyk", mijając Sąd Rejonowy, następnie wchodzę na Wiadukt Pokoju (dawniej - Briańskiego), mijam go i schodzę na dół, skręcam w stronę dworca. Przechodzę na drugą stronę ulicy (na teren otaczający pośrednio sam dworzec), zaglądam jeszcze w zakamarki, gdzie kończy się (omawiana przeze mnie na początku) prowizoryczna ścieżka, po czym obchodzę budynek samego dworca oraz okalające go tymczasowe ogrodzenia oraz wiszące na nich kartki z różnego rodzaju komunikatami i kieruję się ścieżką pieszo-rowerową w stronę gmachu Poczty Polskiej, mijając po drodze prace remontowo-budowlane. Przechodząc obok różnego rodzaju obiektów handlowo-usługowo-gastronomicznych oraz placówki medycznej, docieram wreszcie do tunelu, którym z ulicy Kolejowej można się dostać na ulice Torową oraz Chopina.

Przebudowa dworca - utrudnienia


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)