Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Zatrzymani sprawcy uszkodzenia budynków. Szkody wyceniono na 91500 złotych

Konin 15.04.2022 11:29

Zatrzymani sprawcy uszkodzenia budynków. Szkody wyceniono na 91500 złotych

Uszkodzenie budynków znajdujących się przy ulicy Wodnej na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie. Straty zostały oszacowane na ponad 91500 złotych. Wandalami okazali się chłopcy w wieku 12-13lat!!!
Zawiadomienie o uszkodzeniu kompleksu budynków znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Na szkolnym monitoringu widać czterech młodych chłopców, którzy skaczą i biegają po dachu jednego z budynków. Uszkodzili w ten sposób jego blachodachówkę. Poza tym wandale dokonali uszkodzenia pokrycia dachowego altany poprzez zerwanie gontów oraz uszkodzili kilka świetlików pomieszczeń socjalnych znajdujących się na obiekcie sportowym orlik. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 91500 zł.

Sprawcami aktów wandalizmu okazali się czterej chłopcy, mieszkańcy Konina w wieku 12-13 lat. Nieletnich przesłuchano w obecności opiekunów prawnych. W trakcie składania wyjaśnień chłopcy przyznali się do zarzucanego czynu, przy czym zgodnie oświadczyli, że zrobili to dla zabawy i nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji oraz szkód jakie mogą wyrządzić.

Sprawę - wraz z materiałami dowodowymi - przekazano do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich wandali.

Źródło i fotografie: konin.policja.gov.pl

Uszkodzenie budynków


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)