Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena: 1
1 0

Zatrzymany przez konińską drogówkę za zbyt szybką jazdę. A to nie wszystko...

Konin, Zgierz, Kuny 24.03.2022 19:11

Zatrzymany przez konińską drogówkę za zbyt szybką jazdę. A to nie wszystko...

39-letni mieszkaniec Zgierza usłyszał zarzuty włamania do samochodu i jego kradzieży. A wszystko zaczęło się od tego, że mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo wydanych do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Został on zatrzymany przez policjantów z konińskiej drogówki. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.


Po godzinie 6:00 rano w poniedziałek, 21 marca policjanci z konińskiej drogówki sprawdzali jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości przy ulicy Poznańskiej w Koninie. Ich uwagę zwrócił biały bus marki peugeot na niemieckich tablicach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość o 29 kmh. Kierowca auta zlekceważył polecenie policjantów do zatrzymania się, po czym zaczął uciekać.

Mundurowi szybko ruszyli w pogoń za pojazdem, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierowca busa - chcąc zgubić jadący za nim radiowóz - łamał wszelkie przepisy drogowe, stwarzając tym samym duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Kuny postanowił porzucić auto i spróbować uciec pieszo. Po przebiegnięciu zaledwie kilku metrów został jednak zatrzymany przez patrol prowadzący pościg.

Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Zgierza, który nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Był to jednak dopiero początek kłopotów mężczyzny, bowiem policjanci znaleźli przy nim substancję krystaliczną, która została zabezpieczona i wysłana do badań laboratoryjnych. Poza tym mundurowi zauważyli, że silnik w peugeocie wciąż jest włączony pomimo braku kluczyka w stacyjce. Po sprawdzeniu auta w policyjnych systemach okazało się, że bus został skradziony w nocy z terenu Niemiec.

39-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów dziejowych i świetlnych oraz włamania do samochodu i jego kradzieży kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Ponadto wobec mężczyzny skierowano wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia związane z prowadzeniem pojazdu bez uprawnień, niestosowaniem się do znaku, sygnału lub polecenia w ruchu drogowym, spowodowaniem zagrożenia oraz przekroczeniem dozwolonej prędkości, co grozi grzywną w wysokości do trzydziestu tysięcy złotych.

Źródło: konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)