Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Zuchwała kradzież. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn

Konin 16.03.2022 21:27

Zuchwała kradzież. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn

Konińscy kryminalni w ciągu jednego dnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za zuchwałą kradzież. Sprawcy okradli niepełnosprawnego 16-latka. Zerwali mu z ramienia saszetkę z dokumentami i telefonem komórkowym oraz przenośny głośnik.
 


Zdarzenie miało miejsce w środę, 9 marca przed godziną 8:00 w pobliżu skrzyżowania ulic Poznańskiej i Konwaliowej w Koninie. Wówczas do niepełnosprawnego 16-latka podeszło trzech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat. Jeden z nich chwycił za saszetkę przewieszoną przez ramię małoletniego i próbując ją zerwać, mocno szarpnął za nią. Niepełnosprawny młodzieniec w wyniku tego szarpnięcia upadł na chodnik. W tym czasie drugi z napastników zabrał głośnik, który 16-latek miał zawieszony na szyi. Cała trójka po dokonanej kradzieży uciekła w pobliskie zabudowania.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego konińskiej komendy. To dzięki ich pracy udało się szybko wytypować i zatrzymać jednego ze sprawców tej zuchwałej kradzieży. Kilka godzin później do policyjnego aresztu trafili kolejni dwaj mężczyźni, którzy brali udział w tym przestępstwie.

Policjanci ustalili również, że jeden z podejrzanych dokonał włamania na konto bankowe 16-latka poprzez wykonanie transakcji płatniczych za pomocą karty bankomatowej, która znajdowała się w skradzionej saszetce. Odpowie on za zuchwałą kradzież i kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. Pozostałym osobom za udział w kradzieży grozi do 8 lat więzienia.

Źródło: konin.policja.gov.pl  
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)