Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Komunikat dotyczący obsługi paszportowej

Wielkopolska 03.03.2022 20:41

Komunikat dotyczący obsługi paszportowej

W związku ze zniesieniem ograniczeń w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu organ ten informuje, że powrót do zasad obsługi klienta w sprawach paszportowych obowiązujących przed ogłoszeniem stanu epidemii COVID-19 przebiegać będzie zgodnie z poniższym harmonogramem. Komunikat wydało Biuro Prasowe.Oddział Paszportów w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile

Z uwagi na dokonane dotychczas internetowo i telefonicznie rezerwacje wizyt paszportowych na marzec 2022 roku, mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy, to jest w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 roku, pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 roku uległa wyczerpaniu. Pozostały terminy w rezerwacji internetowej.

Od 21 marca 2022 roku:

- obowiązują standardowe godziny obsługi klienta; w poniedziałki lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile czynne będą do godziny 18:00.

Z dniem 4 kwietnia 2022 roku:

- pula wizyt paszportowych objętych w stanie epidemii COVID-19 obowiązkiem rezerwacji telefonicznej, udostępniona zostanie w systemie kolejkowym (w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu),
- nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną,
- na dotychczasowych zasadach będzie funkcjonować rezerwacja internetowa wizyt paszportowych (możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres 4 tygodni naprzód, tzn. każdego dnia uwalniany jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją, szczegóły dostępne w zakładce: Rezerwacja internetowa wizyty paszportowej).

Terenowe Punkty Paszportowe w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej

Z uwagi na dokonane dotychczas telefoniczne rezerwacje wizyt paszportowych na marzec i kwiecień 2022 roku, mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy w Gnieźnie i Nowym Tomyślu, to jest w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 roku, pula dostępnych wizyt do 29 kwietnia 2022 roku uległa wyczerpaniu.

Z dniem 2 maja 2022 roku:


- w celu złożenia wniosku o dokument paszportowy lub odbioru paszportu niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu,
- nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)