Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Wielkopolska gotowa na przyjęcie uchodźców

Wielkopolska 25.02.2022 15:24

Wielkopolska gotowa na przyjęcie uchodźców

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński spotkał się dzisiaj z samorządowcami w formie wideokonferencji w celu omówienia kwestii dotyczących przyjęcia uchodźców z Ukrainy w naszym województwie. Przedstawiciele samorządu, a także wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego, zadeklarowali pomoc i gotowość do włączenia się w akcję przyjmowania uchodźców.


- Jesteśmy przygotowani do przyjmowania obywateli Ukrainy, którzy coraz liczniej pojawiają się w Polsce. My tutaj, w Wielkopolsce, będziemy przyjmować uchodźców, którzy będą przekraczać granicę w województwie lubelskim - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Wojewoda deklaruje, iż liczba przygotowanych miejsc jest wystarczająca w obliczu obecnej sytuacji, która jest monitorowana na bieżąco.

- Przede wszystkim skupiliśmy się na tej infrastrukturze, która jest już gotowa, czyli dedykowana przyjmowaniu gości. Głównie są to hotele i motele, które należą do samorządu, ale są to też obiekty prywatne - dodaje wojewoda. - Tych miejsc jest sporo, natomiast będą one uruchomiane w zależności od potrzeb. W przypadku sygnału o zapotrzebowaniu, który otrzymujemy z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, te osoby są kierowane w wyznaczone miejsca i wraz z zapełnianiem się tych miejsc będą uruchamiane kolejne.

- Deklarujemy, że przyjmiemy każdego, kto będzie tej pomocy potrzebował - podkreśla wojewoda.

Nagranie wypowiedzi wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego - https://we.tl/t-fHbbzYJhvY
 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)