Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: 1
1 0

Policja apeluje! Aby się uwiarygodnić, oszuści chwycą się każdego sposobu, więc należy ostrzec znajomych!

Polska, Wielkopolska, Konin 23.02.2022 20:32

Policja apeluje! Aby się uwiarygodnić, oszuści chwycą się każdego sposobu, więc należy ostrzec znajomych!

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przestrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną, informującymi o wezwaniu na Policję. Nawiązanie korespondencji z autorem wiadomości może skutkować otrzymaniem plików lub linków, które mogą zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, wykradającym dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.


Uwaga!
Fałszywe wezwanie wysyłane do obywateli przez oszustów, w którym podszywają się pod Komendanta Głównego Policji

 

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji. W przypadku zablokowania komputera pomocy możesz też szukać na stronie międzynarodowego projektu: nomoreransom.org, którego uczestnikiem jest również Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.


(Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP/ mw)

Źródło i grafika: www.policja.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)