Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Oszukał seniorkę metodą NA POLICJANTA

Konin 14.12.2021 20:00

Oszukał seniorkę metodą NA POLICJANTA

Policjanci wciąż przestrzegają przed oszustami, stosującymi metody „NA POLICJANTA”. Niestety, mimo przekazywanych informacji opisujących sposoby działania przestępców, nadal pojawiają się kolejni pokrzywdzeni.


Metody działania przestępców wciąż są modyfikowane. W przypadku wyłudzenia pieniędzy „NA POLICJANTA” zaczyna się od odebrania telefonu i usłyszeniu w słuchawce informacji o tym, że nasze pieniądze są zagrożone i by ich nie stracić, należy przelać je na wskazane przez dzwoniącego konto. Po chwili rozmówca się rozłącza. Kilka minut później znów rozlega się dźwięk telefonu, lecz tym razem głos w słuchawce przestawia się jako policjant i informuje, że wcześniejsza rozmowa, to działania oszustów, którzy chcą wyłudzić dorobek naszego życia.


Osoba podająca się za funkcjonariusza, którym tak naprawdę nie jest, prosi o nawiązanie współpracy i przekazanie mu pieniędzy, by mógł przygotować fikcyjną prowokację i zatrzymać oszustów. Dopiero gdy pieniądze zostaną mu przekazane, zdajemy sobie sprawę, że głos podający się za policjanta to również przestępca.

Taka sytuacja miała miejsce 13 grudnia br. w Koninie. 85-letnia kobieta dała się zmanipulować i uwierzyła mężczyźnie, który podawał się za policjanta. Seniorka chcąc pomóc w zatrzymaniu przestępców, wyrzuciła przez okno 15 tysięcy złotych oraz biżuterię o wartości 5 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły w ręce oszustów, którzy zniknęli bez śladu.

Tego samego dnia w Koninie podjęta została jeszcze jedna próba wyłudzenia pieniędzy od seniora. Tym razem mężczyzna bardzo szybko zorientował się, że prowadzi rozmowę z oszustem i rozłączył się. Jest to najpewniejszy sposób, by nie stać się ofiarą przestępców.

Chrońmy siebie i swoich bliskich przed oszustwami. Ostrzegajmy swoich dziadków i starszych sąsiadów, przed ludźmi podszywającymi się pod funkcjonariuszy policji. Sami też bądźmy czujni i pamiętajmy, że im więcej mówi się o tego rodzaju wyłudzeniach, tym trudniej nas oszukać.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)