Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.01.2023 r. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Ocena:

Uwaga! Nie otwierajcie fałszywych SMS-ów od nadawcy Kwarantanna!

Konin 24.09.2021 13:36

Uwaga! Nie otwierajcie fałszywych SMS-ów od nadawcy Kwarantanna!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przestrzega wszystkich przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Nasza redakcja również dołącza się do apelu o ostrożność! Oszuści nie śpią również w okresie pandemii...


Fałszywy SMS od nadawcy Kwarantanna jest próbą wyłudzenia danych osobowych. Dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ostrzega, aby nie otwierać wskazanego w wiadomości linku.

"Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed cyberatakiem. Przestępcy wysyłają fałszywe SMS-y od nadawcy +Kwarantanna+, zawierające informację o nałożeniu na odbiorcę wiadomości rzekomej kwarantanny. Wiadomość zawiera także link prowadzący rzekomo do strony informacyjnej, którego kliknięcie może być niebezpieczne dla urządzenia odbiorcy. Prosimy o nieklikanie w załączony link i usunięcie wiadomości z telefonu" – poinformował PAP w komunikacie rzecznik prasowy GIS Szymon Cienki.

Inspekcja Sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. Dlatego apelujemy do mieszkańców - nie dajcie się oszukać!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)