Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Nieprzejezdna ścieżka dla rowerów i pieszych pod wiaduktem

Konin 20.08.2021 11:58

Nieprzejezdna ścieżka dla rowerów i pieszych pod wiaduktem

Jak alarmuje na swoim fanpage'u grupa "Rowerowy Konin", nieprzejezdna jest ścieżka dla pieszych i rowerzystów pod remontowanym wiaduktem w ciągu ulicy Przemysłowej. Dodatkowo profil zwraca uwagę na fakt, że to oni musieli poinformować o utrudnieniach, bowiem nie można się o nich dowiedzieć z żadnych komunikatów miejskich.


Remont 60-letniego wiaduktu na ulicy Przemysłowej, który ma potrwać kilka miesięcy i ma kosztować 3,5 miliona złotych, z czego 1,7 miliona na ten cel miasto otrzymało z budżetu państwa, ma potrwać do końca listopada. 

O ile zamknięcie ścieżek pod wiaduktem jakąś wielką niespodzianką nie jest, o tyle brak komunikatów ze strony miasta na ten temat może budzić zdziwienie. W artykule na stronie www.konin.pl - w artykule z dnia 04.08.2021 roku - możemy przeczytać, że "(...) W dalszym etapie prac pod wiaduktem w ciągu ulicy Kolejowej - 11 Listopada wprowadzone będzie ograniczenie ruchu - tam będzie odbywał się wahadłowo przy sterowaniu sygnalizacją świetlną. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i ograniczeń. (...)". 

"(...) W dalszym etapie prac pod wiaduktem (...)", czyli już teraz? Na dodatek fanpage zwraca uwagę na brak prawidłowego oznakowania, widoczny jest bowiem tylko znak zakazu ruchu dla pieszych. Na pieszej ścieżce ustawiony jest biało-czerwony płot. Jest on również ustawiony na końcu chodnikowej części ścieżki rowerowej. 

Jak zwraca uwagę "Rowerowy Konin", nie wyznaczono także objazdu dla mieszkańców, którzy rowerami przemieszczają się w kierunu V osiedla. Na podstawie znaku mieszkańcy kierowani są do przejścia dla pieszych przez ulicę Kolejową. Fanpage zadaje pytanie, w jaki sposób należy włączyć się do ruchu, by następnie kontynuować jazdę w ruchu ogólnym. Jakby tego było mało, na odcinku ulicy Kolejowej od strony V osiedla - na jezdni - obowiązuje zakaz ruchu rowerów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)