Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklem

Konin 08.06.2021 10:36

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za motocyklem

W niedzielę w godzinach popołudniowych funkcjonariusze WRD KMP Konin podjęli pościg za kierowcą motocykla, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez niego prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km na godzinę. Po kilkukilometrowym pościgu udało się zatrzymać pirata drogowego.


W dniu 06 czerwca 2021 roku w godzinach popołudniowych policjanci WRD KMP Konin na ul. Kleczewskiej zauważyli motocykl, który zbliżał się do nich z ogromną prędkością. Urządzenie pomiarowe wskazywało 140km/h. W związku z powyższym Policjant postanowił skontrolować pojazd dając wyraźny sygnał do zatrzymania się, wówczas kierujący motocyklem ominął go, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Kazimierza Biskupiego. Po kilkukilometrowym pościgu motocyklista został zatrzymany. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec powiatu kujawsko-pomorskiego, a po sprawdzeniu w policyjnych systemie informatycznym okazało się, że kierujący nie posiada wymaganej kategorii prawa jazdy do kierowania motocyklem.

To, że 42-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy to nie jedyna kara jaką poniesie za swoje zachowanie. Zgodnie z obwiązującym w Polsce Kodeksem Karnym za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego tj. art. 178b :

"Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę…" grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źrodło i fotografia: www.konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)