Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 04.02.2023 r. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Ocena:

Zakatował psa! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Osiek Mały 28.05.2021 13:08

Zakatował psa! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-letniemu mieszkańcowi gminy Osiek Mały, którego zatrzymali funkcjonariusze policji pod zarzutem znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.


25 maja tego roku policjanci otrzymali informację, że na terenie gminy Osiek Mały (powiat kolski) mężczyzna znęcał się nad psem. Okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały dostał psa od sąsiadów tego samego dnia. Przy pomocy zrobionej ze sznurka smyczny mężczyzna miał przyprowadzić zwierzę do domu. Ale nie przyprowadził, ponieważ po drodze szarpał psa i ciągnął go za sobą. W chwili, kiedy zwierzę się przewracało, było kopane i ponownie ciągnięte. 

Skatowane zwierzę 54-latek pozostawił przy drodze i poszedł do domu, jednak nie dotarł tam, ponieważ po drodze zatrzymali go policjanci. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, któremu jednak nie udało się uratować psa. 

Mieszkaniec gminy Osiek Mały w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, ponieważ w wydychanym powietrzu miał przeszło dwa promile. Zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem usłyszał więc dopiero po wytrzeźwieniu. Za swój okrutny czyn 54-latek może otrzymać karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)