Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 05.03.2024 r. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ocena: -1
0 1

Starsza kobieta okradziona na 20 tysięcy złotych

Konin 26.05.2021 11:35

Starsza kobieta okradziona na 20 tysięcy złotych

Przestępstwa dokonane metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” są najczęściej stosowane przez oszustów. Przestępcy co jakiś czas starają się modyfikować swoje działania, a następnie wcielają je w życie. W poniedziałek na terenie Konina oszustka podająca się za pracownika przychodni lekarskiej, okradła na 20 tysięcy złotych 75-letnią kobietę.


Cała sytuacja wydarzyła się 24 maja br. Na ulicy do starszej mieszkanki konina podeszła kobieta, która przedstawiła się jako pracownik jednej z miejscowych przychodni lekarskich. Oszustka poinformowała, że chciała sprawdzić czy pacjentka wykupiła leki przepisane na receptę przez lekarza. Niczego nieświadoma 75- letnia koninianka zaprosiła kobietę do mieszkania i okazała jej swoje leki. Oszustka była tak przekonująca i wiarygodna, że seniorka zgodziła się pokazać jej 20 tysięcy złotych, które miała schowane w pokoju. Chwile później obie kobiety wyszły z mieszkania. Dopiero po powrocie koninianka zorientowała się, że w jej mieszkaniu brakuje zgromadzonych oszczędności i że padła ofiarą oszustki.

Pamiętajmy, że każda osoba, która chce lub żąda pieniędzy i podaje się za policjanta, wnuczka, prokuratora lub pracownika przychodni lekarskiej, to oszust.  

NIGDY NIE UFAJCIE NIEZNANYM ROZMÓWCOM, NIE PODAWAJCIE HASEŁ DO KONT BANKOWYCH, POD ŻADNYM POZOREM NIE POBIERAJCIE GOTÓWKI Z BANKU I NIE PRZEKAZUJCIE ICH OBCYM OSOBOM.

Źródło i fotografia: konin.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)