Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 05.03.2024 r. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ocena:

Czterech mężczyzn zatrzymanych za narkotyki w Rawiczu

Rawicz 06.05.2021 11:34

Czterech mężczyzn zatrzymanych za narkotyki w Rawiczu

Policjanci z Rawicza zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy staną przed sądem za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz handel nimi. Policjanci podczas realizacji sprawy zabezpieczyli ponad 200 gramów amfetaminy i znaczną ilość gotówki. Sprawcy usłyszeli zarzuty, za które grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.


Kryminalni z Rawicza w efekcie prowadzonej od pewnego czasu pracy operacyjnej zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Najmłodszy jest mieszkańcem gminy Miejska Górka. Jeden z 21-latków mieszka w gminie Pępowo a drugi w gminie Stęszew. Najstarszy jest mieszkańcem gminy Rozdrażew.

Policjanci podczas realizacji sprawy w miejscu zamieszkania u 19-latka znaleźli ponad 120 gramów amfetaminy, 21-latek z Pępowa miał niewiele mniej, bo 90 gramów tej samej substancji. Narkotyki zostały zabezpieczone do sprawy, zabezpieczono również znaczą gotówkę około 10 tysięcy złotych, która prawdopodobnie pochodziła z procederu przestępczego. U dwóch pozostały mężczyzn nie znaleziono narkotyków, im jednak przedstawiono zarzuty z art. 56 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mężczyźni Ci od stycznia do końca kwietnia 2021 roku wprowadzili do obrotu pół kilograma amfetaminy.

Polskie prawo za posiadanie znacznych ilości zakazanych substancji przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności, za wprowadzanie do obrotu aż do 12 lat. Wolec wszystkich sprawców zastosowano dozór policyjny u dwóch z nich zastosowano poręczenie majątkowe. Trzej z zatrzymanych mężczyzn w przeszłości nie byli karani. 21 latek z gminy Stęszew odpowiadał wcześniej za inne przestępstwo.

Beata Jarczewska/MŚ

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)