Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 14.05.2021 r. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Ocena:

Żołnierz i policjanci uratowali 16-miesięczne dziecko

Poznań 23.04.2021 10:29 (21 dni temu)

Żołnierz i policjanci uratowali 16-miesięczne dziecko

W niedzielne popołudnie w okolicach Ronda Śródka 16-miesięczne dziecko w samochodzie zaczęło się dławić kawałkiem jabłka. Na szczęście w pobliżu byli mundurowi - żołnierz i policjanci.


W niedzielne popołudnie policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu pełnili służbę na terenie Starego Miasta. Około godziny 19.00 patrol w składzie: mł. asp. Sebastian Rosiak, asp. Krzysztof Kwiatkowski, sierż. szt. Piotr Odważny i post. Hubert Winiarz dostali zleconą interwencje w rejonie Nowego Miasta. Po drodze, a dokładniej w okolicy Ronda Śródka, zauważyli na pasie awaryjnym samochód, przy którym stali rodzice z małą dziewczynką na rękach. Obok nich stał mężczyzna. Jak się okazało to jeden z kierowców, żołnierz w czynnej służbie, który jadąc za pojazdem zauważył tę sytuację i rozpoczął udzielanie pomocy. 

Widząc roztrzęsioną parę mundurowi podbiegli do niej i zapytali co się stało. Usłyszeli, że w takcie podróży ich dziecko zadławiło się kawałkiem jabłka i nie może złapać oddechu. Policjanci od razu przystąpili działania. Jeden z policjantów kontynuował rozpoczęte przez mężczyznę czynności ratunkowe - natychmiast ułożył dziewczynkę na przedramieniu, pochylił jej główkę i kilka razy klepnął między łopatkami, udrażniając w ten sposób drogi oddechowe.  Drugi z funkcjonariuszy wezwał zespół ratownictwa medycznego, a pozostali zabezpieczyli miejsce zdarzenia i uspokajali wystraszonych rodziców. Po krótkiej chwili mundurowi wraz z rodzicami usłyszeli  głośny płacz dziewczynki. Dziecko zaczęło oddychać. Szczęście rodziców było nie do opisania.

Po upływie kilku kolejnych minut na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że reakcja policjantów była prawidłowa, ponieważ dziewczynka wróciła do pełni zdrowia. Rodzice serdecznie podziękowali policjantom za uratowanie życia ich córeczce. Żadne słowa nie są w stanie opisać satysfakcji jaką jest uratowanie życia, a w szczególności życia dziecka.

Helena Dyla, Oddział Prewencji Policji w Poznaniu/IL


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)