Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

Do domu na święta z narkotykami w... jaśku

Koło 07.04.2021 13:59 (11 dni temu)

Do domu na święta z narkotykami w... jaśku

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie z gminy Dąbie, który przywiózł ze sobą z Holandii narkotyki. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich przewozu wewnątrzwspólnotowego.


Funkcjonariusze policji z referatu operacyjno-rozpoznawczego kolskiej policji mieli informację, że jeden z mieszkańców gminy Dąbie przywozi środki odurzającej z Holandii. Wiedzieli, że na czas świąt wielkanocnych mężczyzna ma wrócić w rodzinne strony, dlatego też bacznie przyjrzeli się tej sprawie.

Podjęte działania przyniosły rezultaty. W czwartek 1 kwietnia br. funkcjonariusze dokonali kontroli samochodu, którym przyjechał 40-latek. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu, mundurowi znaleźli w poduszce typu “jasiek” plastikowy pojemnik. W nim umieszczone było kilkanaście woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego. Badanie laboratoryjne potwierdziło, że są to środki odurzające. Mieszkaniec gminy Dąbie trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz ich przewozu wewnątrzwspólnotowego, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Ponadto sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)