Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

Watykan podjął decyzję w sprawie abpa Edwarda Janiaka i abpa Leszka Głódzia

Kalisz, Gdańsk 29.03.2021 12:23 (20 dni temu)

Watykan podjął decyzję w sprawie abpa Edwarda Janiaka i abpa Leszka Głódzia

Stolica Apostolska zdecydowała, że abp Edward Janiak musi opuścić diecezję kaliską, nie może również uczestniczyć w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych bądź spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej. Podobne decyzje podjęto wobec abpa Sławoja Leszka Głódzia. 


"Stolica Apostolska - w następstwie formalnych zgłoszeń - przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Edwarda Janiaka w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem diecezją" -  komunikat o takiej właśnie treści wydała w poniedziałek Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Watykan - w wyniku zakończonego dochodzenia - podjął w stosunku do niego następujące decyzje: nakaz zamieszkania poza diecezją kaliską; zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej oraz nakaz wpłaty z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz "Fundacji św. Józefa", z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

Zdjęcie: PAP


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)