Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 20.01.2021 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Ocena:

Wielkopolscy terytorialsi ponownie zaangażowani w akcję „Obiady dla Bohaterów”

23.11.2020 20:29

Wielkopolscy terytorialsi ponownie zaangażowani w akcję „Obiady dla Bohaterów”

Żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki” od początku pandemii SARS CoV-2 wspierają kombatantów. Ponownie zaangażowali się w akcję „Obiady dla bohaterów” i dostarczają  żywność do ich domów na terenie wielkopolski. Pomagają im harcerze.


Organizatorami akcji „Obiady dla Bohaterów” są: Fundacja Nie Zapomnij o Nas, Stowarzyszenie Odra-Niemen (oddział wielkopolski) oraz Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Do pomocy włączyli się również harcerze ZHP i ZHR. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski.


W ramach akcji, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają ciepłe posiłki zasłużonym seniorom oraz utrzymują z nimi kontakt telefoniczny, by monitorować ich potrzeby. Od początku pandemii koronawirusa, terytorialsi starają się zapewnić pomoc weteranom, by nie narażać ich na kontakt z wirusem. Żołnierze dostarczają im leki, robią zakupy i przede wszystkim poświęcają czas na rozmowę, bo seniorom najbardziej doskwiera samotność.


Kombatanci są dla nas bardzo ważni. Znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o potencjalne  zakażenie koronawirusem.  Specjalnie z myślą o nich, już na początku pandemii, utworzyliśmy w brygadzie zespół do spraw kombatantów w województwie wielkopolskim oraz lubuskim, by sprawdzać ich potrzeby – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


W Wielkopolsce działania zespołu ds. kombatantów koordynuje szer. Marcin Mrówka ''Ciepły posiłek jest dla naszych bohaterów znakiem, że ktoś o nich pamięta i docenia ich poświęcenie dla Ojczyzny w przeszłości. Dzwonimy do nich, rozmawiamy a gdy trzeba dodatkowo ich wesprzeć – działamy. Jesteśmy po prostu otwarci na ich potrzeby.


Wsparcie seniorów było jednym z  pierwszych zadań, jakiego podjęli się żołnierze WOT po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)