Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena: 1
1 0

SPRAWCA WŁAMANIA DO SKLEPU W RĘKACH KONIŃSKIEJ POLICJI

01.09.2020 23:06 (26 dni temu)

SPRAWCA WŁAMANIA DO SKLEPU W RĘKACH KONIŃSKIEJ POLICJI

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wraz z kolegami z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego ze sklepów na konińskim osiedlu. Ukradł z niego papierosy o łącznej wartości 6000 zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie wysłał patrol interwencyjny w rejon sklepu, w którym włączył się alarm. Funkcjonariusze od razu przemieścili się pod wskazany adres. Zauważyli, że drzwi wejściowe do sklepu są uszkodzone, a w środku nikogo już nie ma.

 

Na miejscu pojawił się właściciel, który pokazał mundurowym zapis z monitoringu. Na nagraniu widać jak mężczyzna wchodzi do środka, a następnie wrzuca do torby ze ze sklepowychj półek papierosy i ucieka. Dyżurny szybko rozesłał rysopis podejrzanego. Kilka minut później włamywacz został zauważona przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci wspólnie z patrolem interwencyjnym zatrzymali mężczyznę. Był to 37-letni mieszkaniec gminy Rychwał. Rozmowa z mężczyzną za dużo nie wniosła do sprawy, ponieważ był on pod wpływem alkoholu. W jego organizmie znajdowało się ponad 2,5 promila.

 

Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu postawiono mu prokuratorskie zarzuty. 37-latek przyznał się do kradzieży z włamaniem, za które grozi mu do 10 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZAOSTRZENIE KAR ZA PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO FUNKCJONARIUSZOM PO WYDARZENIACH W PASTUCHOWIE - ZAPOWIADA MSWIA KRADLI DROGIE KAMPERY I MASĘ INNYCH AUT. ZATRZYMALI ICH POLICJANCI Z WIELKOPOLSKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - BĄDŹ WIDOCZNY