Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena: 1
1 0

NOWE WYPOSAŻENIE KONIŃSKIEJ POLICJI

25.08.2020 20:04

NOWE WYPOSAŻENIE KONIŃSKIEJ POLICJI

Ponad 27 tys. złotych kosztował sprzęt kupiony przez Miasto Konin dla Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Przekazał go komendantowi we wtorek, 25 sierpnia, prezydent Piotr Korytkowski. Podczas kameralnej uroczystości zorganizowanej na konińskim bulwarze prezydent oraz Komendant Miejski Policji – podins. Mariusz Jaworski podpisali umowę darowizny.


Konińscy mundurowi otrzymali od miejskiego samorządu: 2 skórzane kombinezony dla patroli motocyklowych wraz z kaskami i odzieżą wodoodporną, 2 rowery dla dzielnicowych, 2 alkotestery, a także 22 komplety profesjonalnych strojów dla nieetatowej grupy realizacyjnej. W tego typu odzież wyposażane są wszystkie jednostki, które realizują zatrzymania niebezpiecznych osób.

 

Prezydent Piotr Korytkowski podkreślił, że samorząd chciał początkowo wesprzeć policję w zakupie radiowozów, ale sytuacja budżetowa spowodowała, że plany trzeba było zmienić. – Poczekamy na lepsze czasy dla samorządów. Wiem, że ten sprzęt, który dzisiaj przekazujemy jest potrzebny – mówił prezydent.

 

Komendant Mariusz Jaworski podziękował za wsparcie. Dodał, że ma nadzieję na utrzymanie dalszej dobrej współpracy miasta z policją, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Jak podkreślił – pojawiające się od niedawna na naszych ulicach patrole rowerowe są bardzo dobrze postrzegane w przestrzeni publicznej. Na jednośladach policjanci są bowiem w stanie dotrzeć tam, gdzie nie da się dojechać samochodem czy motocyklem – np. bulwar, skwery. – Patrole będą kierowane również na place zabaw, gdzie dochodzi do dewastacji urządzeń – powiedział komendant.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZAOSTRZENIE KAR ZA PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO FUNKCJONARIUSZOM PO WYDARZENIACH W PASTUCHOWIE - ZAPOWIADA MSWIA KRADLI DROGIE KAMPERY I MASĘ INNYCH AUT. ZATRZYMALI ICH POLICJANCI Z WIELKOPOLSKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - BĄDŹ WIDOCZNY