Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 28.09.2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Wypadek samochodu pożarniczego w Kłodawie

Koło 17.08.2020 10:46

Wypadek samochodu pożarniczego w Kłodawie

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Kłodawie. Na skrzyżowaniu drogi krajowej DK92 z ul. Dąbską doszło do zderzenia się dwóch samochodów, pożarniczego Mana-GBA 3,5/29,7 z osobową Corsą.


Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłodawy i Bierzwiennej Długiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochodem osobowym podróżowały dwie osoby, natomiast samochodem pożarniczym alarmowo jechało pięciu druhów OSP Grzegorzew do pożaru zboża na pniu w miejscowości Dzierzbice gm. Chodów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz uwolnieniu przy pomocy sprzętu hydraulicznego z uszkodzonej kabiny pasażerki samochodu osobowego. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym oraz jeden ze strażaków. Samochód pożarniczy przewrócił się na bok. Będący na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy medycznej osobom poszkodowanym, po czym zostały one przetransportowane do szpitala. Działania ratownicze przez 5 godzin i 33 minuty prowadziło 26 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny wypadku prowadzi policja.

Tekst: mł. bryg. Jacek Wiśniewski;


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


ZAOSTRZENIE KAR ZA PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO FUNKCJONARIUSZOM PO WYDARZENIACH W PASTUCHOWIE - ZAPOWIADA MSWIA KRADLI DROGIE KAMPERY I MASĘ INNYCH AUT. ZATRZYMALI ICH POLICJANCI Z WIELKOPOLSKI ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - BĄDŹ WIDOCZNY