Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 12.08.2020 r. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

Ocena: 2
2 0

Strzały podczas policyjnego pościgu w Koninie. Ranni policjanci trafili do szpitala

20.07.2020 22:01 (22 dni temu)

Strzały podczas policyjnego pościgu w Koninie. Ranni policjanci trafili do szpitala

Dwaj policjanci z Konina w Wielkopolsce trafili do szpitala po pościgu za osobowym mercedesem, do którego doszło na ulicach miasta. Podczas próby zatrzymania kierowcy uciekającego auta padły strzały z policyjnej broni.


Policjanci, którzy patrolowali miasto, próbowali zatrzymać  mercedesa do rutynowej kontroli. Na widok radiowozu kierowca zaczął uciekać, a funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

 

"Do pościgu dołączyły inne radiowozy. W pewnym momencie uciekający zawrócił, ruszył ponownie w kierunku Konina i zatrzymał się w Modle Królewskiej. Gdy policjanci z pierwszego patrolu, który dojechał na miejsce, szli w kierunku mercedesa, by dokonać kontroli, auto nagle ruszyło i potrąciło obu funkcjonariuszy" - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

 

Kiedy policjanci chcieli podejść do samochodu, kierowca mercedesa ponownie ruszył potrącając funkcjonariuszy. W kierunku samochodu padły strzały, dopiero wtedy auto stanęło.

 

37-letni kierowca został zatrzymany, a jego o rok starszy pasażer z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala w asyście policji. Jak informuje policja, kierujący pojazdem 37-latek jest złodziejem paliwa. 

 

Jak ustalił reporter RMF FM, potrąceni policjanci nie odniósł poważnych obrażeń, w szpitalu zostali poddani rutynowym badaniom.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł podczas kontroli drogowej Zatrzymany za kradzież rozbójniczą i uszkodzenie ciała Wypadek w Zagórowie Groźny wypadek w Strzałkowie Pijany rowerzysta spowodował kolizję Pożar zboża na pniu Wypadek w Kłodawie Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym 24-latek zatrzymany za kradzież samochodu i posiadanie narkotyków Żołnierz WOT uratował tonącego w jeziorze Logo