Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.06.2021 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena: 0
1 1

Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej

03.07.2020 09:35

Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej

Informacja o pożarze budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku o godz. 11.50. Dyżurny Stanowiska Kierowania w pierwszym rzucie zadysponował siły i środki JRG Turek, jak również jednostki OSP z Miasta i Gminy Dobra oraz jednostki z terenu powiatu tureckiego w szczególności ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze z dużą ilością środka gaśniczego w postaci wody


Akcją kierował komendant powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha wraz z grupą operacyjną KP PSP Turek. Teren akcji podzielony został na odcinki bojowe, a działania gaśnicze trwały dwutorowo i polegały na podawaniu dużych ilości prądów wody i piany ciężkiej do wewnątrz oraz na dach budynku , jak również podawaniu wody w obronie budynku mieszkalno-socjalnego z wysokości przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego SH-24. Dodatkowo na potrzeby prowadzonych działań wyznaczono punkt czerpania wody w oparciu o staw oraz system dowożenia przy pomocy samochodów ratowniczo – gaśniczych do pożaru ze względu na brak hydrantów na terenie zakładu .

 

Z obiektu objętego pożarem wyniesiono 11 butli z gazem propan-butan 11kg. Zlokalizowano je w bezpiecznej odległości od miejsca prowadzonych działań oraz przystąpiono do ich chłodzenia z wykorzystaniem prądu wody. Akcja gaśnicza zakończyła się o godz.16:00, natomiast w celu dozorowania pogorzeliska pozostawiono na miejscu zastęp z OSP KSRG Dobra , akcja trwała ponad 9 godzin. W działaniach ratowniczo–gaśniczych wzięło udział 23 zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz 87 ratowników PSP i OSP. Na miejsce przybył Burmistrz Miasta i Gminy Dobra oraz grupa operacyjna KW PSP Poznań.

 

 

Tekst: mł.kpt Jacek Erkiert

Zdjęcia : iturek.net


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)