Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 11.07.2020 r. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Ocena:

DOKONAŁ KILKU PRZESTĘPSTW, BY MÓC SIĘ PRZEJECHAĆ STARYM ŻUKIEM

15.06.2020 20:20 (26 dni temu)

DOKONAŁ KILKU PRZESTĘPSTW, BY MÓC SIĘ PRZEJECHAĆ STARYM ŻUKIEM

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sompolnie zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży z włamaniem, uszkodzenia mienia oraz kradzieży pojazdu z zakładu kamieniarskiego. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw, zostały wycenione na 16 tysięcy złotych. Sprawcy grozi teraz do 10 lat więzienia.


Cała sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu w nocy z czwartku na piątek. Pewien mieszkaniec gm. Sompolno wpadł na pomysł, by ukraść pojazd marki żuk należącego do właściciela jednego z zakładów kamieniarskich.  Sytuacja zaczęła się komplikować, gdy okazało się, że w aucie nie ma akumulatora.

 

36-latek nie odpuścił jednak sobie możliwości kradzieży auta. Postanowił włamać się do zakładu kamieniarskiego i poszukać akumulatora wewnątrz budynku. Po chwili udało się znaleźć poszukiwany przedmiot i odpalić pojazd.

 

Uciekając z posesji mężczyzna uszkodził samochodem trzy nagrobki. Ekscytacja z jazdy skradzionym żukiem nie trwała jednak długo, ponieważ po przejechaniu 100 metrów 36-latek stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do wywrócenia się auta na bok.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Sompolnie wiedzieli, że nie mają do czynienia z profesjonalistą. W ciągu kilku godzin od zdarzenia ustalili sprawcę i go zatrzymali. Mężczyźnie zostały postawione prokuratorskie zarzuty, do których się przyznał. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zderzenie Busa z samochodem osobowym. Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej POSIADAŁ BLISKO 400 GRAMÓW MARIHUANY W DOMU Tragedia na Jeziorze Mikorzyńskim Samochód w wodzie CHCIAŁ SPALIĆ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU Zatrzymani za pobicie Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! OKRADŁA RODZICÓW NA PONAD 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH