Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 11.07.2020 r. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Ocena:

ARESZTY ZA WYŁUDZENIA PIENIĘDZY OD SENIORÓW

07.06.2020 21:33

ARESZTY ZA WYŁUDZENIA PIENIĘDZY OD SENIORÓW

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali sześć osób wyłudzających ogromne sumy pieniędzy od seniorów. Sprawcy stosowali podstęp, podając się za policjantów. Na czele tej zorganizowanej grupy przestępczej stała kobieta.


Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu kolegów z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w Warszawie sześć osób. Są to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami pieniędzy od osób w podeszłym wieku. Realizacja sprawy została uzgodniona z prokuratorami Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, która na podstawie dostarczonych materiałów dowodowych wszczęła śledztwo.

 

Wszystko zaczęło się na początku kwietnia tego roku. Do małżeństwa mieszkającego na poznańskim Grunwaldzie zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Opowiedział starszym ludziom historyjkę, że są oni na celowniku grupy przestępczej. Był na tyle przekonujący, że nakłonił seniorów do zlikwidowania lokaty oszczędnościowej w banku. Skłonił ich także do przekazania całej biżuterii i kosztowności, jakie mieli w domu. Dzwoniący mężczyzna mówił, że przekazanie pieniędzy i złota do policyjnego depozytu jest bezpieczne. W ten sposób para straciła wszystkie oszczędności życia. 

 

Sprawą zajęli się natychmiast policjanci z miejscowego komisariatu i z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Sprawę zaczęli także analizować policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu. I to oni wpadli na pierwsze tropy. A wiodły one do Warszawy. 

 

Na podstawie informacji oraz materiału dowodowego okazało się, że oszuści wywodzą się ze środowiska na warszawskiej Pradze. Policjanci wytypowali grupę młodych mężczyzn, którą kierowała kobieta. W ocenie oficerów prowadzących sprawę tworzyli oni wszyscy zorganizowaną grupę przestępczą. Szybko wyszło na jaw, że poza Poznaniem działali oni także na terenie trójmiasta i wyłudzili od seniorów około milion złotych.


Akcja zatrzymania podejrzanych odbyła się w poniedziałek w Warszawie. W działaniach wzięli udział również policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Wszyscy zostali przewiezieni do Poznania.

 

Na podstawie materiałów dowodowych prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili wszystkim zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i siedem oszustw. Wszyscy podejrzani zostali aresztowani przez poznański sąd. 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Zderzenie Busa z samochodem osobowym. Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej POSIADAŁ BLISKO 400 GRAMÓW MARIHUANY W DOMU Tragedia na Jeziorze Mikorzyńskim Samochód w wodzie CHCIAŁ SPALIĆ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU Zatrzymani za pobicie Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! OKRADŁA RODZICÓW NA PONAD 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH