Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 11.07.2020 r. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Ocena: 1
1 0

APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

26.05.2020 18:02

APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Po raz kolejny przypominamy, że oszuści nie śpią i bez żadnych skrupułów wykorzystają naszą nieuwagę i codzienne roztargnienie.


est to apel do wszystkich, nie tylko do osób starszych. Oszuści są sprytni i często grają na naszych emocjach, na naszych dobrych sercach. Dzwoniąc do nas podają się za wnuczka, dalekiego krewnego, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.

 

Algorytm oszustów jest zawsze podobny. Raz Słyszymy zapłakany głos w słuchawce, przedstawiający się jako daleki krewny, który miał poważny wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Innym razem dzwoni do nas osoba przedstawiająca się jako funkcjonariusz Policji i pod przykrywką rozpracowywania grupy oszustów mówi nam co mamy zrobić, w jaki sposób przekazać pieniądze.

 

Zdarza się, że przestępcy pukają bezpośrednio do naszych drzwi podając się za akwizytora, pracownika wodociągów, listonosza, bądź przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Pod pretekstem awarii chcą wejść do naszego mieszkania, przeszukać je po czym okraść.

 

NIGDY nie otwierajmy drzwi, gdy nie jesteśmy pewni kto jest po ich drugiej stronie.

 

Pamiętajmy, gdy nie usłyszymy dokładnie z kim rozmawiamy, osoba wydaje się nam podejrzana lub dzwoni w podejrzanej sprawie należy zachować szczególną ostrożność. Skontaktujmy się z rodziną i upewnijmy się czy faktycznie wydarzyło się coś złego.

 

Apel szczególnie dotyczy osób starszych,  aby nie wpuszczali obcych do swoich mieszkań czy domów. Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujmy o tym Policję bądź instytucję, na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jego tożsamość, nie wpuszczając go do środka.

 

Pod nr 112 zawszę jest osoba, która doradzi nam co zrobić w danej sytuacji bądź powiadomi odpowiednie służby.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zderzenie Busa z samochodem osobowym. Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej POSIADAŁ BLISKO 400 GRAMÓW MARIHUANY W DOMU Tragedia na Jeziorze Mikorzyńskim Samochód w wodzie CHCIAŁ SPALIĆ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU Zatrzymani za pobicie Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! OKRADŁA RODZICÓW NA PONAD 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH