Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 11.07.2020 r. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Ocena: -1
0 1

KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA

19.05.2020 16:25

KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA

Wczoraj w województwie wielkopolskim przestępcy znów podjęli próby wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodą na policjanta. W ten sposób zostały oszukane trzy osoby z czego jedna jest mieszkanką Konina. Przestępcy wyłudzili od niej 20 tysięcy złotych.


18 maja znów w województwie wielkopolskim rozdzwoniły się telefony stacjonarne, a w słuchawce pojawił się głos osoby podającej się za policjanta. Taki telefon został odebrany przez starszą mieszkankę Konina. Kobieta usłyszała, że policjant rozpracowuje grupę oszustów, którzy wyłudzają pieniądze i by ich zatrzymać, będzie potrzebował jej pomocy. Kazał kobiecie przygotować swoje oszczędności, a następnie zanieść je w umówione miejsce i tam je zostawić. Dodał, że jak pojawi się oszust to natychmiast zostanie zatrzymany.

 

Ta metoda działania przestępców praktycznie się nie zmieniła. Często oszuści podczas rozmowy telefonicznej, nie każą swojej ofierze się rozłączać. Wydają polecenia by podczas prowadzonej rozmowy wciskały guziki na klawiaturze. W ten sposób będą przełączeni do policjanta, który potwierdzi jego tożsamość i uwiarygodni opisywaną historię. Mimo, że brzmi to irracjonalnie przestępcom udaje się bardzo często osiągnąć swój cel.     

 

By nie stać się ofiarą oszustwa należy pamiętać, że policja podczas swoich działań nigdy nie żąda pieniędzy. Nie należy również swoich oszczędności przekazywać osobom, których nie znamy. Potwierdzajmy informacje dotyczące tego z kim rozmawiamy przez telefon. Ważne jest, by to zrobić należy najpierw się rozłączyć. Dane osoby podającej się za policjanta potwierdzajmy wykonując telefon na znany nam nr 112. Jeśli jednak głos w słuchawce przedstawia się jako osoba nam bliska, skontaktujmy się z rodzina i potwierdzajmy czy przekazane informacje np. o wypadku są prawdziwe. Pamiętajmy również by nie podawać przez telefon swoich danych wrażliwych takich jak haseł do konta bankowego, kodów BLIK, miejsca zameldowania czy swojego PESEL-u.    


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Zderzenie Busa z samochodem osobowym. Duży pożar budynku magazynowego z częściami samochodowymi oraz lakierni w Dobrej POSIADAŁ BLISKO 400 GRAMÓW MARIHUANY W DOMU Tragedia na Jeziorze Mikorzyńskim Samochód w wodzie CHCIAŁ SPALIĆ DOM Z RODZINĄ W ŚRODKU Zatrzymani za pobicie Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! OKRADŁA RODZICÓW NA PONAD 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH ZATRZYMANY WŁAMYWACZ, KTÓRY DOKONAŁ KRADZIEŻY RZECZY NA 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH