Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

POLICJA OSTRZEGA - UWAGA NA OSZUSTÓW!

14.05.2020 21:50 (16 dni temu)

POLICJA OSTRZEGA - UWAGA NA OSZUSTÓW!

Po raz kolejny konińska policja przypomina i ostrzega przed oszustami, którzy metodą na wnuczka lub policjanta próbują wyłudzić od osób starszych pieniądze.


Przestępcy nigdy nie zastanawiają się czy pokrzywdzona osoba zostaje bez funduszy do życia. Zależy im tylko by w jak najszybszy sposób się wzbogacić. Do tego celu najczęściej wykorzystują metodę na wnuczka czy policjanta.

 

Schemat działania jest zazwyczaj taki sam. W słuchawce pojawia się zapłakany lub roztrzęsiony głos kobiety albo mężczyzny, który zaczyna opisywać tragiczny wypadek lub jakieś zdarzenie. Następnie by uniknąć odpowiedzialności twierdzą, że muszą zapłacić dużą sumę pieniędzy po które zgłosi się ich znajomy lub przedstawiciel policji. 

 

By nie stać się ofiarą oszustwa należy zawsze takie informację potwierdzać, dzwoniąc do rodziny i pytając ich, czy faktycznie coś się wydarzyło. Należy również pamiętać by pod żadnym pozorem nie przekazywać osobom nieznajomym swoich oszczędności oraz, że policjanci nigdy nie żądają pieniędzy.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ