Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 04.06.2020 r. Imieniny: Christy, Helgi, Karola

Ocena:

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

12.05.2020 19:51 (22 dni temu)

POLICJANT W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Policjant konińskiej drogówki zatrzymał w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat więzienia oraz utrata prawo jazdy na okres nie mniejszy niż trzy lata.


W kręgach policyjnych mówi się często, że niektórzy funkcjonariusze mają dar do przyciągania różnych dziwnych sytuacji. Na jednych wpadają osoby mające przy sobie narkotyki, a na drugich najeżdżają nietrzeźwi kierujący i to dosłownie.

 

Sierż. Robert Paruszkiewicz pracujący na co dzień w konińskiej drogówce jest tego przykładem. W ubiegły piątek w czasie wolnym od służby, gdy wracał do swojego zaparkowanego auta, zauważył jak pewien starszy mężczyzna w wieku 58-lat wykonując manewr cofania uderzył w przód jego samochodu doprowadając w ten sposób do kolizji drogowego. Rober podbiegł do kierowcy i poinformował go, że właśnie najechał na jego zaparkowane auto.

 

Grymas na twarzy 58-latka wskazywał, że nie do końca wie co się stało. W chwili gdy zaczął odpowiadać na zadawane pytania było już jasne, że jest on pod wpływem alkoholu.

 

Robert ujął mężczyznę i powiadomił o całym zajściu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie, który wysłał na miejsce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kleczewie. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u kierowcy ponad 2 promile. Mężczyzna za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Za jazdę pod wpływem alkoholu oprócz utraty prawa jazdy grozi mu jeszcze 2 lata więzienia.  


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Kolarki walczą o życie po zderzeniu z samochodem. Jedna z nich pochodzi z Wielkopolski APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ