Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 01.12.2020 r. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Ocena:

PRZEKROCZYLI DOZOWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY

07.05.2020 22:26

PRZEKROCZYLI DOZOWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWO JAZDY

Cztery zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym to wczorajszy wynik konińskiej drogówki należącej do grupy SPEED. Poza utratą dokumentu wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatem karnym, a ich konto w ruchu drogowym wzbogaciło się o dodatkowe 10 punktów.


Ruch na drogach w ostatnim czasie jest znacznie mniejszy przez co kierowcy z dużo większą ochotą wciskają pedał gazu. Na szczęście o nasze bezpieczeństwo dba konińska drogówka, na której widok przyśpiesza bicie serce oraz prawa noga odruchowo ląduje na pedale hamulca.

 

Są również policjanci, którzy należą do tak zwanej grupy SPEED. Ich zadaniem jest dokonywanie pomiaru prędkości za pomocą wideorejestratorów znajdujących się w radiowozie. Właśnie za pomocą takich urządzeń funkcjonariusze konińskiej drogówki zarejestrowali cztery przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

 

Pierwszy mężczyzna w wieku 46 lat poruszający się pojazdem marki BMW na ograniczeniu prędkości do 70 km/h w terenie zabudowanym miał na liczniku 127 km/h. Drugi 37 letni kierowca poruszający się pojazdem marki Renault na tym samym odcinku drogi w terenie zabudowanym jechał 129 km/h. Jako trzeci został zarejestrowany 47-latek, który swoim VW Transporterem na ograniczeniu do 50 km/h  jechał z prędkością 103 km/h. Największe zdziwienie u policjantów wzbudziła 29 letnia kobieta, która w terenie zabudowanym pędziła 135 km/h, a ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosiło 50.

 

Cała czwórka straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy, a na ich koncie wykroczeń w ruchu drogowym pojawiło się 10 punktów karnych. Dodatkowo mężczyźni zostali ukarani mandatem karnym w kwocie 400 złotych. Na kobietę natomiast został nałożony mandat w wysokości 500 złotych.

Olo Data: 07.05.2020 22:40 ID:12176
Wysokość mandatów które otrzymali ci państwo to "śmiech na sali"

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)