Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

ARESZT ZA PODPALENIE SKLEPU

05.05.2020 22:11 (24 dni temu)

 ARESZT ZA PODPALENIE SKLEPU

Policjanci z Gniezna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie sklepu przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie. 24-latek nie potrafił w żaden sposób wytłumaczyć powodów swojego postępowania. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Do pożaru doszło w środę, 29 kwietnia 2020 roku przed godziną 19:00. Wówczas to strażacy otrzymali sygnał, że pali się zaplecze sklepu przy ulicy Budowlanych w Gnieźnie. Dzięki akcji ratunkowej pożar, który zaczął się już rozprzestrzeniać udało się ugasić.

 

Na miejscu zdarzenia obecni byli także policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego, którzy na terenie jednego z okolicznych bloków zatrzymali młodego, jak się okazało 24-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie miał związek z podpaleniem. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

 

Straty, na szkodę kilku osób oszacowano na około 400 tysięcy złotych.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń biegłego przyczyną pożaru było podpalenie. Prokurator postawił 24-latkowi zarzut uszkodzenia mienia znacznej wartości. Na wniosek prokuratury 2 maja br. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

 

Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ