Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 30.05.2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Ocena:

DWÓCH MĘŻCZYZN ZATRZYMANYCH. BLISKO 20 TYSIĘCY PACZEK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY

04.05.2020 20:23 (26 dni temu)

DWÓCH MĘŻCZYZN ZATRZYMANYCH. BLISKO 20 TYSIĘCY PACZEK PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rychwale zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem oraz pobicie. Podczas przeszukania u 32-letniego mężczyzny na posesji znaleziono skradzione rzeczy. Drugi 34-letni mężczyzna w swoim miejscu zamieszkania ukrywał blisko 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Oboje odpowiedzą za kradzież z włamaniem oraz pobicie. 34-letek dodatkowo odpowie za przestępstwo związane z posiadaniem papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Obojgu grozi teraz do 5 lat więzienia.


Cała niecodzienna sytuacja zaczęła się w niedzielę 26 kwietnia. Dwaj mieszkańcy gminy Rychwał postanowili z przytupem zakończyć weekend. W głowie 34-latka i 32-latka pojawiła się myśl, by włamać się do domu położonego w gminie Rychwał i okraść jego mieszkańców. Od pomysłu do realizacji minęła tylko chwila. Ich łupem padł telewizor, wieża oraz piła spalinowa ale na tym nie poprzestali. Jeszcze tego samego dnia napadli na mężczyznę, którego dotkliwie pobili.

 

Informacja o tym zajściu trafiła do Komisariatu Policji w Rychwale. Mundurowi od razu zajęli się tą sprawą. Po kilku godzinach mieli już wytypowanych sprawców. Jako pierwszy wpadł 34-latek. Policjanci dokonali przeszukania jego posesji myśląc, że trafią tam na skradzione przedmioty. Jednak zamiast tych rzeczy funkcjonariusze trafili na coś bardziej wartościowego. W pomieszczeniu gospodarczym mundurowi znaleźli przyczepę rolniczą na której znajdowało się blisko 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych.  Całość została zabezpieczona przez funkcjonariuszy. Oszacowano również wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na kwotę blisko 360 tysięcy złotych.   

 

Następnego dnia policjanci zatrzymali 32-latka. W miejscu jego zamieszkania mundurowi znaleźli skradzione w niedzielę przedmioty. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i przyznali się do kradzieży z włamaniem oraz do pobicia mężczyzny. 34-latek odpowie również za przestępstwo związane z posiadaniem papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Obojgu mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Rakieta Data: 04.05.2020 23:57 ID:12173
Kłamstwo wyssane z palca. Hahab wgl całą sytuację była inna..

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


SPRAWCA, KTÓRY OSZUKAŁ PFRON NA BLISKO 2 MILIONY ZŁOTYCH TRAFIŁ ZA KRATKI KOLEJNE OSZUSTWO NA POLICJANTA APELUJEMY - SENIORZE ZOSTAŃ W DOMU, NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ